Держборг за місяць через девальвацію зріс майже на 47 мільярдів гривень

24.09.2016 14:00

Держборг за місяць через девальвацію зріс майже на 47 мільярдів гривень

Загальна сума державного і гарантованого державою боргу України на кінець серпня 2016 року становила 66,59 млрд доларів, що на 0,6%, або на 410 млн доларів, менше показника на початок місяця. Про це свідчать дані Міністерства фінансів. У гривневому еквіваленті загальна сума державного і гарантованого державою боргу на кінець серпня становила 1,708 трлн гривень.

Загальна сума державного і гарантованого державою боргу України на кінець серпня 2016 року становила 66,59 млрд доларів, що на 0,6%, або на 410 млн доларів, менше показника на початок місяця. Про це свідчать дані Міністерства фінансів.

Згідно з даними Мінфіну, у гривневому еквіваленті загальна сума державного і гарантованого державою боргу на кінець серпня становила 1,708 трлн гривень, що на 2,8%, або на 46,82 млрд гривень, більше показника на початок місяця.

Як пояснив УНІАН директор аналітичної групи Case Ukraine Дмитро Боярчук, зростання рівня державного та гарантованого державою боргу в гривневому еквіваленті зумовлене ефектом девальвації гривні в серпні, оскільки обсяг боргу, номінованого в гривні, знизився, в той час як гривнева оцінка боргу, номінованого у валюті, зросла.

Згідно з наведеними даними, з початку року, в січні-серпні, сума державного і гарантованого державою боргу в доларах зросла на 1,7%, або на 1,08 млрд доларів, у гривневому еквіваленті - на 8,7%, або на 136 млрд гривень.

Як повідомлялося, загальна сума державного і гарантованого державою боргу України в липні знизилася на 0,2% - до 66,995 млрд доларів, у гривневому еквіваленті - на 0,4%, до 1,661 трлн гривень.

За оцінками експертів, державний і гарантований державою борг України на кінець 2016 року зросте до 68 млрд доларів, або 80% ВВП, після чого знизиться в 2017 році до 75% ВВП.

Державний бюджет України на 2016 рік встановлює граничний рівень державного і гарантованого державою боргу на кінець року в розмірі 1,946 трлн гривень.

Раніше міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгостроковий і короткостроковий рейтинги України на рівні "B-/B" зі стабільним прогнозом, говориться в повідомленні агентства.

"Новий український уряд проводить реформи, включаючи встановлення ринкових цін на газ. При цьому складна макроекономічна картина, що мала місце в 2015 році, поліпшується. Країна повертається до економічного зростання і контрольованої інфляції, - йдеться в повідомленні. - При цьому стабільний прогноз відображає наше бачення того, що в найближчі 12 місяців українська влада продовжить реформи".

Також S&P Global Ratings прогнозує зростання економіки України за підсумками року на рівні 1% за інфляції 14% і середньорічний курс національної валюти в 26 грн за долар.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus