Держдеп: доповідь щодо MH17 - крок до притягення винних до суду

29.09.2016 10:00

Держдеп: доповідь щодо MH17 - крок до притягення винних до суду

Держдеп США вітає проміжну доповідь Міжнародної спільної групи з розслідування аварії "Боїнга" MH17 і висловився за притягнення до відповідальності винних у загибелі людей. Про це йдеться в заяві офіційного представника держдепартаменту США Джона Кірбі.

Держдеп США вітає проміжну доповідь Міжнародної спільної групи з розслідування аварії "Боїнга" MH17 і висловився за притягнення до відповідальності винних у загибелі людей. Про це йдеться в заяві офіційного представника держдепартаменту США Джона Кірбі.

Спроби Росії приховати правду про МН17 розвінчано - Пауер
Австралія закликає міжнародну спільноту й далі підтримувати розслідування катастрофи рейсу МН17
Пєсков не побачив доказів провини Росії в доповіді Нідерландів про катастрофу MH17

"Проміжні висновки Групи підтверджують заяву, зроблену державним секретарем Керрі у наступні дні після трагедії, що МН17 був збитий ракетою класу "земля-повітря" зенітно-ракетного комплексу "Бук", запущеною з території у східній Україні, яка була під контролем проросійських бойовиків", - заявив Кірбі.

Він підкреслив, що у звіті Спільної слідчої групи сказано, що зенітно-ракетний комплекс "Бук" був ввезений з території РФ на контрольовану сепаратистами територію на сході України, а після збиття літака його знову вивезли до Росії.

"Хоча ніщо не зможе пом’якшити сум тих, хто втратив своїх близьких у той трагічний день, це оприлюднення інформації є ще одним кроком до встановлення правосуддя щодо осіб, відповідальних за вчинення цього жахливого нападу", - сказав Кірбі.

У Держдепі запевнили, що США продовжать працювати зі Спільною слідчою групою над проведенням розслідування і закликали інші держави, які можуть надати допомогу, також забезпечити повне співробітництво з метою притягнення винних до відповідальності.

Спроби Росії приховати правду про МН17 розвінчано - Пауер

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер підкреслила, що у випадку з МН17 Росія намагалася ввести в оману міжнародне співтовариство так само, як вона це робить під час усього конфлікту на сході України. Втім, її спроби виявилися марними. Про це йдеться в заяві американського дипломата, оприлюдненій у середу, передає Укрінформ.

"У доповіді (Спільної слідчої групи – ред.) серед іншого мають місце розлогі висновки, що вказують на спроби з боку Росії і підтримуваних Росією сепаратистів приховати рух цієї ракетної системи ("Бук" - ред.) на утримувану сепаратистами територію на сході України та з неї після атаки", - зазначила представниця США.

Вона назвала звіт "важливим кроком у напрямі відповідальності". При цьому, за її словами, "не дивно, що Російська Федерація прагнула дискредитувати попередні висновки ще до того, як вони були оприлюднені, ставлячи під сумнів якість слідства та поширюючи конспірологічні теорії, які вже давно були вщент розвінчані".

"Така поведінка Росії відповідає її спробам ввести в оману щодо озброєння, проведення навчань, а також участі в бойових діях разом із сепаратистами на сході України", - наголосила Пауер.

Вона нагадала, що через чотири дні після інциденту з MH17, члени РБ ООН, включаючи Росію, одностайно схвалили резолюцію 2166. Документ висловлював підтримку проведенню незалежного міжнародного розслідування та закликав усі держави повною мірою співпрацювати з цією метою.

"Ми продовжуємо підтримувати повне виконання резолюції 2166 і закликаємо Російську Федерацію зробити те ж саме", - наголосила представниця США.

Австралія закликає міжнародну спільноту і далі підтримувати розслідування катастрофи рейсу МН17

Австралія закликає міжнародну спільноту підтримувати розслідування катастрофи літака Malaysia Airlines. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністра закордонних справ Австралії Джулії Бішоп, передають "Українські новини".

"Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала підтримувати кримінальне розслідування. Австралія закликає ті держави, які можуть допомогти, в повній мірі співпрацювати в розслідуванні, відповідно до резолюції 2166 (2014 рік) Ради Безпеки ООН", - сказано в ньому.

Бішоп зазначає, що в розслідуванні катастрофи літака досягнуто значного прогресу.

За її словами, Австралія, Нідерланди, Малайзія, Україна і Бельгія спільно працюють над притягненням винних до відповідальності.

Бішоп заявляє, що Австралія має намір продовжувати роботу, згідно з міжнародними нормами, задля оприлюднення всіх фактів і гарантії справедливості постраждалим сім'ям.

Як повідомлялося раніше, в Нідерландах провели брифінг за результатами розслідування міжнародної слідчої групи авіакатастрофи літака рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній".

Журналістам повідомили, що літак був збитий з російського "Бука", який уже наступного дня після трагедії - 18 липня - був у Росії. Постріл зроблено з поля біля Первомайського (селища неподалік Тореза і Сніжного). На даний момент у слідства є близько 100 прізвищ людей, які можуть бути причетні до транспортування чи використання в Україні саме цієї установки.

У свою чергу ЗМІ засудили Австралію за надто м’яку реакцію на звіт щодо МН17.

Міжнародне розслідування у справі малайзійського літака рейсу МН17 довело, що літак був збитий російською ракетою, але режим Путіна уникнув гострої критики, оскільки група країн, що беруть участь в розслідуванні MH17 - в тому числі Австралія - і досі лише обговорюють спосіб притягнення винних до відповідальності. Про це пише австралійське видання The Age.

"У ретельно сформульованій заяві, опублікованій в середу ввечері, міністр закордонних справ Джулі Бішоп навіть не згадала Росію. Замість цього вона звернулася із закликом до міжнародного співтовариства підтримати розслідування кримінальної справи, а "ті держави, які можуть допомогти" закликала "повною мірою співпрацювати із слідством", - обурюється видання.

У публікації згадується також, що прем’єр-міністр Австралії Малколм Тернбулл під час нещодавньої зустрічі з Володимиром Путіним у Китаї порушив питання МН17 і обіцяв, що Австралія буде продовжувати тиск на Росію, щоб та підтримала резолюцію ООН, яка дозволила б сформувати міжнародний трибунал.

"У цій ситуації здається очевидним, на кого пані Бішоп, пан Тернбулл і австралійський уряд покладають провину за злочин", - наголошує автор статті.

На противагу заявам сьогоднішніх австралійських чиновників наводиться чітка позиція колишнього прем’єр-міністра Австралії, який закликав уряд посилити санкції проти Росії.

"Ракетні установки не переміщувалися б з Росії в Україну і назад, якщо б вони не були російськими... Як я вже казав президенту Путіну, я не покладаю на Вас особисту відповідальність (за цей злочин, - ред.), але я покладаю на Вас відповідальність за те, що сталося в цілому, тому що Ви спровокували цей конфлікт, Ви підтримували заколотників, і Ваша пускова установка збила літак", - наголосив Тоні Ебботт в інтерв’ю інформагентсву Fairfax.

"Пан Путін і Росія повинні визнати правду, не діяти методами КГБ і запропонувати відшкодування сім’ям постраждалих", - підкреслив він.

Колишній глава австралійського уряду також закликає нинішніх очільників Австралії і жалі домагатися справедливості і посилити санкції проти російського режиму.

"Ми повинні абсолютно чітко заявити, що поки це питання не закрито, не буде ніякого скасування санкцій. Інакше санкції має бути посилено", - підкреслив австралійський екс-прем’єр.

Пєсков не побачив доказів провини Росії в доповіді Нідерландів про катастрофу MH17

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в доповіді міжнародної групи за результатами розслідування катастрофи МН17, мовляв, "немає доказів провини Росії". Про це Пєсков заявив в ефірі BBC, відповідаючи на запитання, чи може Росія прийняти висновки розслідувачів.

"Нема чого приймати і заперечувати. Це попереднє розслідування. Нам потрібно продовжувати розслідування. Ми не бачили ніяких доказів", - сказав прес-секретар російського президента.

Пєсков стверджує, що в доповіді про катастрофу МН17 багато "протиріч і непрояснених речей". Він зазначив, що це попередні результати розслідування і закликав дочекатися остаточних результатів, які мають бути оприлюднені у 2018 році. Також Пєсков заявив, що Росія, як і раніше, заперечує наявність російських військових і російської зброї на Донбасі.

Як повідомлялося, 28 вересня в Нідерландах провели брифінг за результатами розслідування міжнародної слідчої групи авіакатастрофи літака рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній". Згідно зі звітом - авіалайнер рейсу МН17 був збитий ракетою серії 9M38, запущеною з самохідної вогневої установки "Бук" з сільськогосподарського поля в районі смт Первомайське. Даний район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів. Самохідна вогнева установка "Бук" була доставлена в Україну з Російської Федерації і, після того як вона була використана для атаки на авіалайнер рейсу МН17, знову повернута на територію РФ.

Такі результати слідства у MH17 були озвучені родичам загиблих у катастрофі. Нагадаємо, жертвами трагедії стали 298 осіб.

А за два дні перед оприлюдненням Міжнародної слідчою групою звіту про MH17, російська сторона спростувала свою ж версію про катастрофу MH17 – що нібито лайнер був атакований українським літаком. А перед цим у Росії публічно заявили, що Boeing у небі над Донбасом збив "Бук", але, мовляв, "не їхньою ракетою".

Додамо також, що раніше в Міноборони Росії стверджували, що ніякі російські зенітно-ракетні комплекси, включаючи "Бук", ніколи не перетинали кордону з Україною.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus