Держдеп США вперше звинуватив Асада у порушенні перемир'я

12.03.2016 11:00

Держдеп США вперше звинуватив Асада у порушенні перемир'я

Державний департамент США вперше звинуватив Сирію в порушенні перемир'я з опозицією і закликав Росію використати свій вплив, щоб припинити напади, які ставлять під загрозу сирійський мирний процес. Офіційний представник Держдепу Джон Кірбі жорстко засудив уряд Сирії і президента Башара Асада за авіаудари по учасниках цивільних протестів у містах Алеппо та Дераа.

Державний департамент США вперше звинуватив Сирію в порушенні перемир'я з опозицією і закликав Росію використати свій вплив, щоб припинити напади, які ставлять під загрозу сирійський мирний процес, повідомляє агентство Reuters.

Під час брифінгу в п'ятницю офіційний представник Держдепу Джон Кірбі жорстко засудив уряд Сирії і президента Башара Асада за авіаудари, яких, за даними, завдала сирійська армія по учасниках цивільних протестів у містах Алеппо та Дераа.

Також Кірбі розкритикував "практику режиму Асада припиняти спроби гуманітарних конвоїв доставити медичну допомогу тим, хто її конче потребує". Він підкреслив, що дії уряду країни є прямим порушенням перемир'я, оголошеного наприкінці лютого.

При цьому Кірбі зазначив, що перемир'я разючим чином скоротило рівень насильства в Сирії і назагал його умови зберігаються. "Але ми розуміємо, який цей процес крихкий. І ми не хочемо, щоб порушення перемир'я з будь-якого боку ставили під загрозу переговори, які мають вже невдовзі розпочатися", - заявив представник Держдепу.

Нагадаємо, наприкінці лютого президенти Росії і США змогли досягти домовленості про перемир'я воюючих на території Сирії сторін, зробивши спробу перевести військове протистояння в політичне врегулювання конфлікту. Режим припинення вогню уможливив налагодити постачання гуманітарної допомоги в обложені міста.

На початку березня лідери країн Європи провели переговори стосовно Сирії в новому форматі. Канцлер ФРН Ангела Меркель, глава уряду Великобританії Девід Кемерон, французький лідер Франсуа Олланд, прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці і президент Росії Володимир Путін організували телефонну конференцію.

"Ми висловили бажання, щоб гуманітарна допомога цивільному населенню Сирії, яке виявилося жертвою конфлікту і залишається без їжі, могла бути надана в кращих умовах. Ми вирішили координувати наші ініціативи, наші зусилля, щоб надати нашу допомогу жителям Алеппо, але не тільки, підтримку і необхідну допомогу", - заявив Олланд.

Втім, був у переговорах і суперечливий момент. Так, російська сторона підтримала рішення сирійської влади про проведення в квітні 2016 року парламентських виборів. У Москві вважають, що цей крок "здійснюється відповідно до чинної конституції Сирійської Арабської Республіки і не заважає крокам з вибудовування мирного процесу". У Парижі заявили, що "сама ідея проведення виборів у Сирії в квітні є провокаційною. Це абсолютно нереалістично".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus