Детективи НАБУ затримали директора Запорізького титано-магнієвого комбінату

23.09.2016 17:00

Детективи НАБУ затримали директора Запорізького титано-магнієвого комбінату

Детективи Національного антикорупційного бюро України в п'ятницю 23 вересня затримали директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК) у рамках розслідування зловживання службовим становищем посадовими особами цього підприємства, що призвело до розтрати коштів в особливо великих розмірах.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в п'ятницю 23 вересня затримали директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК) у рамках розслідування зловживання службовим становищем посадовими особами цього підприємства, що призвело до розтрати коштів в особливо великих розмірах.

"23 вересня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці з співробітниками управління Служби безпеки України в Запорізькій області затримали директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК). Затримання відбулося в рамках розслідування, розпочатого детективами Бюро у червні 2016 року за фактом зловживання службовим становищем особами ТОВ "ЗТМК", що призвело до розтрати коштів в особливо великих розмірах", - повідомляє прес-служба НАБУ.

Затриманому директору ТОВ "ЗТМК" готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Слідство встановило, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК", відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник "Tolexis Trading Limited" виділила 880 млн грн.

Однак директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано ПАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Комерційний банк "Надра" та ТОВ "Синтез Ресурс" - в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб’єктами. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія "Tolexis Trading Limited" за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ "ЗТМК".

У разі визнання судом винуватості затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та кіпрською компанією "Tolexis Trading Limited" (49%). Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємтсва, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм.

Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus