Для місії ОБСЄ почали облаштовувати пост і укриття біля Петровського

08.10.2016 19:00

Для місії ОБСЄ почали облаштовувати пост і укриття біля Петровського

Збройні Сили України почали облаштування наглядового поста й укриття для СММ ОБСЄ в районі села Петрівське, де 7 жовтня відбулося розведення військ. На позиціях, на яких недавно перебували військові, цілодобово чергуватимуть військовослужбовці української сторони СЦКК. Наступним кроком робіт буде поступове розмінування цієї місцевості.

Збройні Сили України почали облаштування наглядового поста й укриття для СММ ОБСЄ в районі села Петрівське, де 7 жовтня відбулося розведення військ.

Про це повідомив голова української сторони СЦКК Борис Кременецький, йдеться на сайті Міноборони.

ОБСЄ закликала забезпечити доступ в зону розведення військ в районі Первомайська-Золотого

"Представники СММ ОБСЄ повинні постійно здійснювати моніторинг на всій визначеній ділянці розведення. Результати їх спостереження відображаються в щоденних звітах СММ ОБСЄ. Збройні Сили України вже почали облаштування наглядового поста і укриття для СММ ОБСЄ. Це робиться для забезпечення безпеки спостерігачів Місії та запобігання непередбачених ситуацій на цій ділянці", - йдеться в повідомленні.

Кременецький зазначив, що на позиціях, на яких недавно перебували військові, цілодобово чергуватимуть військовослужбовці української сторони СЦКК. Тут буде обладнаний спостережний пункт, адже згідно з рамковим рішенням в цій зоні можуть знаходитися тільки спостерігачі СЦКК. За словами представника української сторони СЦКК, процес розведення сил і засобів не впливає на лінію розмежування, вона залишається незмінною.

"Збройні Сили України зберігають контроль над цією територією. А якщо будуть зафіксовані будь-які порушення, війська повернуться на передові позиції", - йдеться в повідомленні.

Наступним кроком робіт на визначених рамковим рішенням ділянках буде поступове розмінування цієї місцевості, зазначив Кременецький.

ОБСЄ закликала забезпечити доступ в зону розведення військ в районі Первомайська-Золотого

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ закликала Спільний центр по контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) забезпечити доступ спостерігачів в зону розведення військ в районі Первомайська-Золотого, який за станом на сьогоднішній день є обмеженим.

Про це повідомляється в мікроблозі СММ в Twitter.

"Сьогодні знову обмежений доступ СММ до ділянки розведення Первомайськ/Золоте - ВСУ і "ЛНР" не змогли гарантувати безпеку СММ (можливі міни)", - йдеться в повідомленні.

У СММ підкреслили, що готові спостерігати за відведенням військ, проте необхідно забезпечити доступ спостерігачів.

"СММ готова/може спостерігати, але потрібен доступ. СЦКК має сприяти забезпеченню безпечного і безперешкодного доступу, координувати розмінування", - йдеться в повідомленні.

Відзначимо, 6 жовтня Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ заявляла про відсутність гарантій безпеки з боку Збройних сил України і контрольованих Росією бойовиків в районі Первомайська-Золотого.

Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування було підписано 21 вересня в Мінську. Документ передбачає, що умовою для початку розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському є дотримання режиму припинення вогню протягом 7 діб.

В угоді також йдеться, що розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення з займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше 2 км в ширину і 2 км углиб. Розведення сил і засобів на кожному з двох ділянок здійснюється з моніторингом місії ОБСЄ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus