Для отримання 600 млн євро Україна повинна відновити соцвиплати переселенцям та зняти заборону на експорт деревини - Мальмстрьом

30.09.2016 21:00

Для отримання 600 млн євро Україна повинна відновити соцвиплати переселенцям та зняти заборону на експорт деревини - Мальмстрьом

Комісар Європейського Союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом наголошує, що Україна повинна відновити соціальні виплати та пенсії внутрішнім переселенцям та зняти заборону на експорт деревини для отримання 600 млн євро другого траншу макрофінансової допомоги. Також Мальмстрьом зазначила, що визначеної дати для виділення макрофінансової допомоги немає.

Комісар Європейського Союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом наголошує, що Україна повинна відновити соціальні виплати та пенсії внутрішнім переселенцям та зняти заборону на експорт деревини для отримання 600 млн євро другого траншу макрофінансової допомоги.

Про це вона сказала на зустрічі з журналістами, передає УНІАН.

"Ми також сподіваємося, що ми невдовзі будемо в змозі надати макрофінансову допомогу", – заявила Мальмстрьом.

Вона уточнила, що другий транш макрофінансової допомоги буде надано, коли будуть виконані певні умови.

"Як ви знаєте, це питання було пов’язано з трьома умовами. Одна була пов’язана з енергетикою, що вже, по суті, було вирішено (закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – ред.)", – заявила Мальмстрьом.

"Інша умова пов’язана з внутрішньо переміщеними особами. У цьому питанні треба здійснити певну роботу. Ми обговорювали це з віце-прем’єр міністром. І потім ще є третє питання, де ми ще не бачили рішення, яке пов’язане з забороною на експорт деревини, що суперечить поглибленій і всеосяжній зоні вільної торгівлі Угоди про асоціацію та суперечить правилам Світової організації торгівлі, і це дратує", – наголосила Мальмстрьом.

Вона заявила, що "потрібно виконати певну роботу відповідно до цих двох умов, і ми хочемо бачити подальший прогрес із цього приводу, і потім ми вирішимо, коли буде правильний момент".

Також Мальмстрьом зазначила, що визначеної дати для виділення макрофінансової допомоги немає. "Це вже було відтерміновано доволі значним чином", – наголосила комісар ЄС.

"Український уряд дуже добре поінформований про це", – заявила Мальмстрьом.

Заборону на експорт деревини комісар ЄС із питань торгівлі назвала дискримінаційним заходом, тому що це, на її переконання, є "симптомом непередбачуваності бізнес-клімату".

"Ми розуміємо, що існують проблеми, пов`язані з вирубкою лісу, корупцією, потребою краще контролювати та керувати лісовою промисловістю, тому що там також є багато проблем. Все це цілком зрозуміло, і ми готові співпрацювати з Україною", - заявила Мальмстрьом та додала, що необхідно прибрати дискримінаційні заходи.

"І я сподіваюся, що уряд вже на шляху пошуку способу для вирішення цього питання", - наголосила Мальмстрьом.

Як повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк сьогодні, 30 вересня, заявив, що Україна розраховує до кінця року отримати другий транш макрофінансової допомоги від ЄС в розмірі 600 млн дол.

При цьому Данилюк зазначив, що отримання третього траншу допомоги від ЄС, також в розмірі 600 млн євро, відтерміновується до 2017 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus