До боротьби з африканською чумою свиней долучиться РНБО

29.09.2016 19:00

До боротьби з африканською чумою свиней долучиться РНБО

Рада національної безпеки і оборони України розгляне питання боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) на найближчому засіданні. Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства у четвер 29 вересня. "Я порушив це питання, я думаю, що на найближчому засіданні РНБО це питання буде вирішено", - цитується в повідомленні міністр Тарас Кутовий.

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України розгляне питання боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) на найближчому засіданні.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства у четвер 29 вересня.

"Я порушив це питання, я думаю, що на найближчому засіданні РНБО це питання буде вирішено", - цитується в повідомленні міністр Тарас Кутовий.

За його словами, рішенням ситуації з поширенням вірусу можуть бути кроки щодо спрощення доступу ветеринарів у двір господарств, визначення механізму компенсації за знищене поголів'я населенню.

"Першочергові заходи, це, звичайно, заборона переміщення живої ваги (свиней) з області до області, так само здійснення цивілізованого забою на бойнях і фактично зменшення подвірного забою", - зазначив міністр.

Нагадаємо, в Україні прогресує вірус АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, а також кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин).

Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується тільки шляхом нагрівання до високих температур.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus