До ЄС прибув перший танкер з іранською нафтою

07.03.2016 13:00

До ЄС прибув перший танкер з іранською нафтою

275-метровий танкер розвантажив нафту поблизу порту Альхесірас на півдні Іспанії. Вантаж прийняв завод іспанської компанії Cia Espanola de Petroleos. Це судно - перше з дев'яти, які очікує Європа від Ірану у березні. Загалом Іран має плани постачати до Європи по півмільйона барелів щодня.

Після 17-денної подорожі в неділю, 6 березня 2016 року, до Іспанії прибув іранський танкер Monte Toledo із мільйоном барелів нафти.

Про це повідомляє Bloomberg.

275-метровий танкер розвантажив нафту поблизу порту Альхесірас на півдні Іспанії. Вантаж прийняв завод іспанської компанії Cia Espanola de Petroleos.

Це судно - перше з дев'яти, які очікує Європа від Ірану у березні. Загалом Іран має плани постачати до Європи по півмільйона барелів щодня.

Нагадаємо, 16 лютого Росія, Саудівська Аравія, Катар та Венесуела домовилися про заморожування видобутку нафти на рівні січня цього року. Разом ці країни видобувають приблизно четверту частину всіх світових запасів. Метою угоди вважається підвищення закупівельних цін на нафту, які продовжують стабільно знижуватися.

Своєю чергою Ісламська Республіка Іран (ІРІ) заявила, що не бачить логіки в обмеженні рівня видобутку нафти й не має наміру приєднуватися до даної домовленості.

За день до того - 15 лютого - Іран лише відправив до ЄС перший після багаторічних санкцій танкер з власною нафтою.

Головним ініціатором даної угоди є путінська РФ, яка таким чином намагається врятувати від колапсу власну економіку. Ця пропозиція відразу ж викликала активну підтримку з боку традиційного партнера Кремля, соціалістичну Венесуелу, що знаходиться зараз через неймовірно низькі ціни на нафту практично на межі дефолту.

Однак, всупереч очікуванням, це викликало не зростання нафтових котирувань, а їхнє зниження. Ринки скептично відреагували на підсумки зустрічі у Катарі, оскільки її учасники мають домовитися ще з 10 країнами.

Російський міністр енергетики Олександр Новак уточнив, що реалізація угоди відбудеться, "якщо інші виробники приєднаються до цієї ініціативи".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus