До КС надійшло подання Верховного суду щодо конституційності змін у частині правосуддя

06.10.2016 22:00

До КС надійшло подання Верховного суду щодо конституційності змін у частині правосуддя

До Конституційного суду України у четвер, 6 жовтня, надійшло конституційне подання Верховного суду України щодо конституційності окремих положень закону України "Про судоустрій і статус суддів". Згідно з регламентом Конституційного суду України, конституційне подання передано на вивчення до секретаріату суду.

До Конституційного суду України у четвер, 6 жовтня, надійшло конституційне подання Верховного суду України щодо конституційності окремих положень закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Як повідомляє прес-служба Конституційного суду, Верховний суд України просить перевірити відповідність окремих положень пунктів 4, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 17, 20, 22, 23, 25 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року №1402-VIII положенням статті 6, частин першої, другої статті 8, частини другої статті 19, частин першої, другої статті 24, частин першої, другої статті 55, частин першої, п'ятої, шостої статті 126 Конституції України.

"Згідно з регламентом Конституційного суду України, конституційне подання передано на вивчення до секретаріату суду", - сказано в повідомленні.

Як раніше повідомив голова Верховного суду України Ярослав Романюк, були порушені норми Конституції щодо суб'єкта, який ухвалює рішення про ліквідацію судів. "І за тією Конституцією, яка діяла під час ухвалення цього документа, і за тією Конституцією, яка зараз продовжує діяти, до кінця 2017 - це повноваження президента України, а не Верховної Ради", - повідомив він.

Нагадаємо, 30 вересня набули чинності конституційні зміни стосовно правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів".

Згідно з ними, вищі спецсуди ліквідуються і створюється новий Верховний Суд як єдиний суд касаційної інстанції.

Усі 200 суддів нового Верховного Суду мають бути дібрані на конкурсі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus