До КС прийшла перша конституційна скарга

07.10.2016 16:00

До КС прийшла перша конституційна скарга

Конституційний Суд отримав першу конституційну скаргу, сказав голова КС Юрій Баулін. Скаргу надіслало приватне підприємство, яке просить КС перевірити конституційність п.2 і п.3 ст.67 закону "Про виконавче провадження". Обсяг скарги становить 132 сторінки.

Конституційний Суд отримав першу конституційну скаргу.

Про це сказав голова КС Юрій Баулін на міжнародній конференції в Києві, передають "Українські новини".

Голова Венеціанської комісії переживає, що КС виявиться завалений скаргами від українців

"Вже перша ластівка прилетіла. На 4-й день (після створення інституту конституційної скарги) ми отримали першу конституційну скаргу", – сказав він.

Скаргу надіслало приватне підприємство, яке просить КС перевірити конституційність п.2 і п.3 ст.67 закону "Про виконавче провадження". Обсяг скарги становить 132 сторінки.

За словами Бауліна, КС планує отримувати близько 7 тисяч конституційних скарг щорічно.

На брифінгу Баулін також сказав, що для КСУ важливий приїзд голови Венеціанської комісії й суддів конституційних судів різних країн для отримання досвіду щодо функціонування інституту конституційної скарги, передає "Інтерфакс-Україна".

"Зараз, при підготовці закону про Конституційний Суд, їхній досвід дуже важливий для нас. Ми проводили конференцію в грудні, зараз проводимо,.. щоб наблизитися до тих стандартів, які існують у світі", – сказав він.

Пояснюючи новелу в роботі КС – інститут конституційної скарги, Баулін наголосив: "Ми починаємо з того, що кожна особа має право добратися в Конституційний Суд із конституційною скаргою, якщо вважає, що остаточне судове рішення винесено на підставі закону, який суперечить Конституції України".

"Ми сподіваємося, що сьогоднішня конференція допоможе нам доопрацювати той проект, який розробляє Рада правосуддя, створений при президенті України, – оновлений закон про Конституційний Суд України", – підсумував голова КС.

Раніше у п'ятницю президент України Петро Порошенко, виступаючи на цій конференції, повідомив, що незабаром внесе до Верховної Ради новий законопроект про Конституційний Суд:

"Після підготовки експертами свого тексту законопроекту про КС точно так само, як це було при підготовці Конституційною комісією змін до Конституції, після його обговорення, я підпишу й внесу цей законопроект до Верховної Ради України. Наголошую, що я зацікавлений не затягувати ці процеси".

Як відомо, 30 вересня набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними передбачено запровадження інституту конституційної скарги – скарги на суперечність Конституції застосованого в кінцевому судовому рішенні закону в разі вичерпання всіх інших національних засобів правового захисту.

Голова Венеціанської комісії переживає, що КС виявиться завалений скаргами від українців

Глава Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо побоюється, що Конституційний суд України накриє величезна кількість конституційних скарг від українців, і підкреслює необхідність підготовки суду до розгляду таких скарг.

На брифінгу в п'ятницю в Києві він розповів, що отримання громадянами права звертатися до КС (конституційна скарга) є кроком вперед на шляху до демократії та верховенства права.

"Цей процес повинен бути добре підготовлений, тому Венеціанська комісії завжди наполягала... на відпрацюванні ефективного механізму дії цього інституту", - заявив він.

Букіккіо наголосив на зацікавленості Венеціанської комісії в хорошій підготовці України цих нововведень, оскільки "є побоювання, що Конституційний суд буде просто завалений величезною кількістю скарг".

"Я хотів би звернутися до шановного голови Конституційного суду з тим, щоб він невідкладно починав підготовку суду і кожного судді КС до цього процесу - розгляду індивідуальних скарг", - підкреслив Букіккіо.

За його словами, цю роботу треба починати ще до прийняття парламентом закону про Конституційний суд. Також глава Венеціанської комісії напівіронічно зауважив, що введення інституту індивідуальної конституційної скарги може дещо посприяти полегшенню роботи європейських судових інстанцій, в які так часто звертаються українці.

"З певною ноткою егоїзму хочу сказати, що таке перемикання уваги українців на Конституційний суд України певним чином розвантажить роботу Європейського суду з прав людини в Страсбурзі", - висловив свою думку глава Венеціанської комісії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus