До нового складу РПЛ ООН обрали Угорщину та Хорватію, а РФ не пройшла

28.10.2016 23:00

До нового складу РПЛ ООН обрали Угорщину та Хорватію, а РФ не пройшла

Російська Федерація за підсумками минулого в п'ятницю 28 жовтня голосування не домоглася переобрання до нового складу Ради ООН з прав людини. Згідно з результатами голосування в групі від Східної Європи, за Росію проголосували 112 країн, в той час як перемогу здобули Угорщина, яка отримала 144 голосів, і Хорватія з 114 голосами.

Російська Федерація за підсумками голосування, що пройшло у п'ятницю 28 жовтня, не домоглася переобрання до нового складу Ради ООН з прав людини.

Згідно з результатами голосування в групі від Східної Європи, за Росію проголосували 112 країн, в той час як перемогу здобули Угорщина, яка отримала 144 голосів, і Хорватія з 114 голосами, передає "Інтерфакс-Україна".

В ході голосування в ГА ООН в п'ятницю 28 жовтня були обрані 14 нових представників РПЛ ООН. Вони працюватимуть в цій ООНівської структурі в період 2017-2019 рр.

Минулої п'ятниці, 21 жовтня, Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії в Женеві схвалила резолюцію щодо Сирії, запропоновану Великою Британією. У цьому документі міститься заклик до всіх учасників сирійського конфлікту.

Зокрема, в ухваленій резолюції є вимога про те, щоб всі учасники конфлікту, "а надто сирійська влада і її союзники", негайно виконали всі зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права. При цьому Росію представлений в четвер, 20 жовтня, проект резолюції не влаштував.

Як повідомлялося, понад 80 гуманітарних і правозахисних організацій, в тому числі Human Rights Watch і Care International, зажадали виключити Росію зі складу Ради ООН з прав людини. Про це йдеться в спільній заяві некомерційних організацій. Укладачі документа запропонували країнам, що входять до Ради, відповісти на запитання, чи дозволяє роль Росії в Сирії, яка, зокрема, "чинить воєнні операції, мішенню яких стають мирні жителі і цивільні об'єкти", засідати в цій інстанції ООН?

Рада ООН з прав людини була створена в 2006 році замість Комісії з прав людини. Рада відповідає "за сприяння загальній повазі та захисту всіх прав людини по всьому світу і за розгляд ситуацій, пов'язаних з порушенням прав людини, а також підготовку відповідних рекомендацій".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus