До війни РФ проти України призвели злочини проти Майдану - спільна думка ГПУ і Офісу прокуратури МКС

27.10.2016 18:00

До війни РФ проти України призвели злочини проти Майдану - спільна думка ГПУ і Офісу прокуратури МКС

Під час тригодинної зустрічі з представниками Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), що відбулася в Генпрокуратурі України, сторони обговорили злочини проти учасників акцій протесту в центрі Києва в лютому 2014 р., воєнну агресію Росії на Донбасі та в Криму, повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.

Під час тригодинної зустрічі з представниками Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), що відбулася в Генпрокуратурі України, сторони обговорили злочини проти учасників акцій протесту в центрі Києва в лютому 2014 р., воєнну агресію Росії на Донбасі та в Криму, повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.

"Ми дійшли спільної думки про те, що злочини на Майдані є частиною ланцюга злочинів, що призвело до агресивної війни РФ і підтримуваних нею сепаратистів проти України", - написав він на своїй Facebook-сторінці у четвер 27 жовтня.

ГПУ і МКС знають, як притягнути до відповідальності Януковича, керівництво РФ та їхніх бойовиків – Єнін

За словами генпрокурора, делегації Офісу прокурора МКС українською стороною була надана інформація про російських політичних і військових керівників, дії яких повинні отримати оцінку щодо скоєнні на території України злочинів проти людяності та воєнних злочинів.

"Ми домовилися посилити співпрацю не тільки в обміні інформацією, а й у допуску працівників МКС до матеріалів проваджень ГПУ щодо злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, а також пов’язаних з воєнною агресією РФ на сході України та у Криму" , - написав Луценко.

Як повідомлялося, 2 вересня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що українські правоохоронці співпрацюють з офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі в питанні притягнення до відповідальності влади Російської Федерації і керівництва Збройних сил РФ за розв'язування конфлікту на Донбасі і окупацію АР Крим.

25 жовтня Луценко не виключив передачу справ з розслідування злочинів проти активістів Євромайдану в Міжнародний кримінальної суд (МУС).

У той же день заступник генпрокурора України Євген Єнін повідомив, що представники ГПУ та офісу прокурора МКС на поточному тижні зустрінуться для обговорення просування матеріалів українських правоохоронців щодо притягнення до відповідальності влади РФ. "Буквально на цьому тижні буде чергова зустріч, в ході якої ми будемо обговорювати просування матеріалів для подачі їх до суду. Йдеться про так звану другу заяву України, в якій йдеться про притягнення до відповідальності керівників РФ і ватажків "ДНР/ЛНР" за злочини проти людяності і воєнні злочини, скоєні на окупованій частині Донецької та Луганської областей", - розповів заступник генпрокурора.

Раніше, 29 квітня 2016 року, депутат польського Сейму, співавтор доповіді Малгожата Госевська (Małgorzata Maria Gosiewska) повідомила, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС, Гаазький трибунал) почав вивчати матеріали про воєнні злочини Російської Федерації на сході України. За словами депутата, деталізація запитань дає підстави вважати, що питання розглянуто серйозно. Госевська зазначила, що зараз всі матеріали будуть піддані юридичному та фактичному аналізу, на основі чого Офіс прокурора ухвалить рішення про порушення провадження щодо осіб, зазначених у звіті. "Після порушення кримінального провадження речові докази можна буде доповнювати далі", - зазначила депутат.

Міжнародний кримінальної суд (англ. International Criminal Court, ICC або ICCt; фр. Cour pénale internationale; скорочено - МКС) - перший постійний міжнародний орган кримінальної юстиції, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини, злочини проти людяності. Його засновано на основі Римського статуту, ухваленого в 1998 році. Офіційно розпочав свою роботу з 1 липня 2002 року.

На відміну від інших міжнародних спеціальних (ad hoc) і змішаних кримінальних судів, МКС є постійною установою. У його компетенцію входять злочини, вчинені після набрання Римського статуту чинності.

Місцем перебування є Гаага. МКС не входить в офіційні структури Організації Об'єднаних Націй, хоча може порушувати справи за поданням Ради Безпеки ООН.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus