Домашній арешт директора української бібліотеки в Москві продовжили ще на півроку

21.10.2016 15:00

Домашній арешт директора української бібліотеки в Москві продовжили ще на півроку

Суд відмовив захисту в поверненні справи в прокуратуру. "Звинувачення сире, слідчі не сформували, що вони вважають кримінальним. Вони навіть час злочину не можуть встановити", - сказав адвокат Іван Павлов. За його словами, в списку близько 25 книг, де містяться "екстремістські фрагменти", на багатьох книгах навіть немає бібліотечного штампу.

Міщанський суд Москви продовжив ще на півроку термін домашнього арешту директору Бібліотеки української літератури Наталії Шаріній, обвинуваченій в "екстремізмі і розтраті". Про це ТАСС повідомив адвокат Іван Павлов.

"Суд задовольнив клопотання слідчого і продовжив термін домашнього арешту моєї підзахисної на 6 місяців, тобто до 28 квітня 2017 року», - сказав він.

У п'ятницю Міщанський суд Москви в закритому режимі провів попередні слухання у справі. В ході засідання захист просив пом'якшити запобіжний захід Шаріній, а також повернути справу до прокуратури.

"Моя підзахисна не має можливості на короткочасні прогулянки, навіть ув'язнений має право на годинні прогулянки. Необхідності в домашньому арешті для неї немає. Ми попросили також повернути справу до прокуратури, вважаючи звинувачення неготовим і сирим, але суд нам відмовив", - додав Павлов.

Адвокат повідомив, що суд пом'якшив режим перебування під домашнім арештом, дозволивши двогодинні прогулянки.

"Слухання по суті пройдуть 2 листопада", - сказав він, передає "Інтерфакс"

За його словами, суд відмовив захисту в поверненні справи в прокуратуру.

"Звинувачення сире, слідчі не сформували, що вони вважають кримінальним. Вони навіть час злочину не можуть встановити", - сказав Павлов.

За його словами, в списку близько 25 книг, де містяться "екстремістські фрагменти", на багатьох книгах навіть немає бібліотечного штампу.

В середині вересня Павлов повідомляв, що слідство в четвертий раз пред'явило звинувачення в остаточній редакції Шаріной, внісши в текст обвинувального висновку незначні зміни. Дана редакція була пізніше затверджена прокуратурою.

Нагадаємо, російські правоохоронці 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директор, 58-річна Шаріна була затримана. Стосовно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, відповідно до заяв СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання.

Матеріали справи у відношенні Шаріної пізніше передали в управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ СКР по Москві.

У середині серпня 2016 року суд повернув справу Шаріної слідчим. Шаріна знаходиться під домашнім арештом з жовтня 2015 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus