Допит Януковича про розстріл Майдану проходитиме у відкритому режимі, - адвокат

21.10.2016 11:00

Допит Януковича про розстріл Майдану проходитиме у відкритому режимі, - адвокат

"На жаль, українські слідчі не хочуть їхати на територію РФ, навіть рішення Печерського суду в одній зі справ, яким слідчі зобов'язані прибути до Віктора Януковича для отримання від нього відомостей, до сьогодні не виконано. Це буде звичайне судове засідання, під час якого Віктора Януковича буде допитано як свідка з використанням відеоапаратури", - заявив адвокат Віталій Сердюк.

Допит президента-втікача Віктора Януковича як свідка у справі екс-"беркутівців", які підозрюються в розстрілі Майдану, буде проходити у відкритому режимі. Про це заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Сторони процесу, прокурор, захист, потерпілі матимуть можливість взяти участь у цьому засіданні і поставити свої запитання. Всі ЗМІ, оскільки процес буде відкритим, матимуть можливість бути присутніми на цьому допиті", - сказав Сердюк.

Адвокат зазначив, що на сьогоднішній момент точна дата не визначена, однак підготовчі роботи і процедура з організації допиту Віктора Януковича тривають.

"На жаль, українські слідчі не хочуть їхати на територію РФ, навіть рішення Печерського суду в одній зі справ, яким слідчі зобов'язані прибути до Віктора Януковича для отримання від нього відомостей, до сьогодні не виконано. Це буде звичайне судове засідання, під час якого Віктора Януковича буде допитано як свідка з використанням відеоапаратури. Тобто сторони процесу, прокурор, захист, потерпілі матимуть можливість взяти участь у цьому засіданні і поставити свої запитання. Всі ЗМІ, оскільки процес буде відкритим, матимуть можливість бути присутніми на цьому допиті", - сказав Сердюк.

Нагадаємо, Україна направила до Росії запит на відеодопит Януковича в липні. У серпні від Мін'юсту РФ надійшла відповідь з проханням продублювати запит, оскільки в ньому нібито загубилися чотири листи.

19 жовтня міністерство юстиції Російської Федерації направило в Радянський суд Ростова-на-Дону запит України про допит Януковича.

Довідка

Після розстрілу Майдану Янукович втік з України вночі проти 23 лютого 2014 року. Під час перебування в Росії втікач кілька разів звертався до народу України з приводу своєї "легітимності". 1 березня він звернувся до російської влади з проханням застосувати свої війська в Україні.

3 жовтня тодішній радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що президент РФ Володимир Путін надав російське громадянство сім'ї Януковича.

Проти Януковича і низки інших колишніх чиновників відкрито кримінальне провадження про масові вбивства мирних громадян. Їх було оголошено в розшук.

Також проти ряду високопосадовців часів Януковича відкрито кримінальні провадження за фактами відмивання коштів та виведення капіталів.

У лютому 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України".

21 липня Інтерпол вилучив Януковича з міжнародного розшуку через нібито "політичний характер кримінальної справи".

16 грудня 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вдалося знайти архіви Януковича та членів його родини, які допоможуть розслідувати здійснювані ними злочини.

Знайдені документи долучені до різних кримінальних проваджень і оцінені Генеральною прокуратурою як важливі докази.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus