Доповідь про воєнні злочини Росії на Донбасі представлять в Гаазькому трибуналі

10.03.2016 13:00

Доповідь про воєнні злочини Росії на Донбасі представлять в Гаазькому трибуналі

Документ, створений за підтримки волонтерів, стосується дій російських солдатів і проросійських бойовиків на території Східної України. Крім того, в тексті згадуються кілька подій, що відбулися в Криму і в Росії, куди вивозили полонених. Рапорт складено на базі більш як 60 інтерв`ю, які польські експерти провели з полоненими.

Доповідь про воєнні злочини Росії у Східній Україні в Гаазькому трибуналі представлять на початку квітня. Про це повідомила депутат польського Сейму, заступник голови міжпарламентської асамблеї Польщі й України, співавтор доповіді "Російські воєнні злочини у Східній Україні в 2014 році" Малгожата Госевська у інтерв`ю Радіо Польща.

За її словами, доповідь переслідує кілька цілей: вислухати жертв, показати злочинців і довести участь Росії в цих злочинах.

"Доповідь – це лише частина свідчень, але ми представимо повні свідчення конкретних людей – жертв цих злочинів, у яких є імена і прізвища. Ми також представимо досьє на воєнних злочинців. Сподіваюся, що Гаазький трибунал оголосить їх у розшук і покарає", - сказала польський депутат.

Вона відзначила, що доповідь буде представлена в Гаазі, найімовірніше, 5 квітня. Також вона буде обнародувана в інших країнах Європи.

"Сподіваюся, що в найближчій перспективі ми зможемо представити наші матеріали і в українській Верховній Раді. У нас вже є попереднє запрошення. Сподіваюся, нам вдасться все успішно завершити", - сказала Госевська.

Як повідомлялося, доповідь "Російські воєнні злочини у Східній Україні в 2014 році" польський депутат Госевська опублікувала 18 грудня 2015 року.

Документ, створений за підтримки волонтерів, стосується дій російських солдатів і проросійських бойовиків на території Східної України. Крім того, в тексті згадуються кілька подій, що відбулися в Криму і в Росії, куди вивозили полонених.

Рапорт складено на базі більш як 60 інтерв`ю, які польські експерти провели з полоненими. Йдеться про такі злочини, як позбавлення волі, фізичні та психічні тортури, пограбування і вбивства. Частина матеріалів вражає своєю шокуючою жорстокістю.

У документі 153 сторінки. У тексті доповіді відзначається, що на основі матеріалів, що входять до неї, буде подано повідомлення в Міжнародний кримінальний суд к Гаазі. Рапорт складено двома мовами – польською та англійською.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus