Дослідники готують до показу фільм про святого Паїсія Величковського

28.09.2016 08:00

Дослідники готують до показу фільм про святого Паїсія Величковського

У Києво-Печерській лаврі українські дослідники завершили фінальний етап зйомок документально-просвітницького фільму про відомого уродженця Полтави преподобного Паїсія Величковського. Як повідомили у благодійному фонді "Православний спадок України на Святій Горі Афон", фінальні кадри були зняті у Київській духовній академії.

У Києво-Печерській лаврі українські дослідники завершили фінальний етап зйомок документально-просвітницького фільму про відомого уродженця Полтави преподобного Паїсія Величковського.

Як повідомили у благодійному фонді "Православний спадок України на Святій Горі Афон", фінальні кадри були зняті у Київській духовній академії, передає УНІАН.

"З житія преподобного нам відомо, що Петро (ім'я святого в миру) Величковський у 12 років почав навчання в Київській духовній академії - одному з провідних навчальних закладів Східної Європи того часу, де здобували освіту не лише українці, але й греки, серби, болгари. Під час навчання Величковський з іншими студентами академії сформували аскетичне братство зі своїм статутом, давши обіцянку, що коли почнуть свій чернечий подвиг, підуть у найбідніші монастирі", - розповів засновник фонду Дмитро Ворона.

"У картині ми повною мірою намагатимемося показати не лише період його студентського життя, який став основою духовного виховання майбутнього подвижника Православної Церкви, але і всю діяльність преподобного", - зазначив Ворона.

Як повідомлялося, в червні цього року на Афоні, недалеко від монастиря Пантократор, групою дослідників БФ "Православний спадок України на Святій Горі Афон" була знайдена келія XVII століття, де прийняв чернецтво відомий українець, преподобний Паїсій Величковський.

Перший етап зйомок документального фільму про Величковського проходив на Афоні в монастирях Ксенофонт, Пантократор, Симонопетра, а також в Іллінському скиту. Другий етап зйомок відбувся в Румунії.

Як повідомили дослідники Афону, фільм про святого і про його роль в історії світового Православ'я вийде вже в кінці осені.

Преподобний Паїсій Величковський – уродженець Полтави, православний старець, аскет, святий, служіння якого проходило в Україні, на Афоні та в Молдові. Величковський відомий також як перекладач праць святих отців з грецької мови, зокрема, він переклав на церковно-слов`янську мову "Добротолюбіє" - збірку духовних творів православних авторів IV-XV століть.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus