ЄК дозволила "Газпрому" збільшити прокачку газу в обхід України

26.10.2016 18:00

ЄК дозволила "Газпрому" збільшити прокачку газу в обхід України

Єврокомісія вирішила дозволити концерну "Газпром" збільшення завантаження газопроводу OPAL. Американське видання, посилаючись на два анонімних джерела, повідомляє, що Єврокомісія дозволила концерну "Газпром" збільшити завантаження газопроводу OPAL. Домовленості про завантаження OPAL можуть мати вирішальне значення в долі ще двох спірних питань.

Єврокомісія вирішила дозволити концерну "Газпром" збільшення завантаження газопроводу OPAL. Про це пише Deutsche Welle з посиланням на інформацію The Wall Street Journal.

Американське видання, посилаючись на два анонімних джерела, повідомляє, що Єврокомісія дозволила концерну "Газпром" збільшити завантаження газопроводу OPAL.

За даними WSJ, Єврокомісія погодилася, що від 10 до 20 відсотків незадіяних потужностей OPAL будуть запропоновані іншим постачальникам газу, а решту виставлять на аукціон, у якому зможе взяти участь і "Газпром".

Як зазначає американське видання, домовленості про завантаження OPAL можуть мати вирішальне значення в долі ще двох спірних питань.

По-перше, як очікується, вже 28 жовтня Єврокомісія може оголосити про укладення попередньої угоди про врегулювання антимонопольної справи щодо "Газпрому".

По-друге, таке рішення може посприяти позитивному вирішенню питання про будівництво другої гілки газопроводу Nord Stream.

"Це показує, що Росія і ЄС роблять прагматичні кроки, щоб полегшити вирішення бізнес-проблем, особливо на енергетичному фронті, де Росія залишається основним постачальником природного газу для багатьох країн, що входять до Євросоюзу", - зазначає The Wall Street Journal.

Переговори представників ЄС і керівництва російського газового монополіста відбудуться у Брюсселі в середу, 26 жовтня.

Газопровід OPAL протяжністю 470 км, дає можливість транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією.

Таким чином OPAL з'єднує газопровід Nord Stream зі споживачами російського газу в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну.

На сьогодні газопровід завантажений лише на 50%. При цьому пропускна здатність становить 36 млрд куб. м на рік. Половина потужностей газогону не використовується за рішенням Єврокомісії, адже ЄС прагне перешкодити жорсткому контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Раніше переговори між "Газпромом" і Брюсселем щодо збільшення квот на транспортування газу по OPAL були перервані в 2014 році в зв'язку з російсько-українським конфліктом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus