Екс-"регіонали" планують побудувати завод з переробки зерна у Словаччині - ЗМІ

08.10.2016 21:00

Екс-"регіонали" планують побудувати завод з переробки зерна у Словаччині - ЗМІ

Українські бізнесмени, які мали тісні зв'язки з режимом президента Віктора Януковича, планують побудувати в Словаччині велике підприємство з переробки зерна. Завод планують збудувати в селі Паларіково поблизу міста Нове Замки в південно-західній Словаччині. До керівного складу компанії входять бізнесмени з Харкова, які пов'язані з "Партією регіонів".

Українські бізнесмени, які мали тісні зв'язки з режимом президента Віктора Януковича, планують побудувати в Словаччині велике підприємство з переробки зерна. Про це пише словацьке видання SME.

За інформацією видання, підприємство буде здатне переробити близько 20% від поточного виробництва всіх словацьких заводів.

"Однак, Словаччини нові заводи не потрібні, тому що навіть ті, які в країні є, не працюють на повну потужність", - йдеться в статті.

Завод планують збудувати в селі Паларіково поблизу міста Нове Замки в південно-західній Словаччині.

Інвестором проекту під назвою Mlynsko є компанія Agroslavinvest А. Х., створена в 2013 році. На завод по проекту планують набрати 48 чоловік, які будуть працювати в три зміни.

Завод повинен бути частиною місцевого індустріального парку, на будівництво якого було виділено 4,9 млн. євро з європейських фондів. Будівництво має розпочатися в лютому 2017 року й триватиме два роки.

Представники компанії в минулому році орендували земельну ділянку поблизу залізничного вокзалу Паларіково на 15 років і за цей час заплатять 134 тисячі євро. Згідно з угодою, компанія також може купити ділянку.

В опублікованому проекті українці не уточнили, звідки вони беруть гроші на будівництво. Також не вистачає інформації про бізнес-плани - чи будуть імпортувати пшеницю з України і надалі продаватимуть борошно в ЄС, або планують продати на словацькому ринку.

До керівного складу компанії входять бізнесмени з Харкова, які пов'язані з "Партією регіонів" Віктора Януковича, і які керують великим заводом з переробки зерна на сході України.

Власником "Agroslavinvest" є 43-річний українець Андрій Яковенко. До керівництва компанії входять ще два громадянина України з Макіївки і Краматорська.

Яковенко в 2010 році був обраний від "Партії регіонів" депутатом місцевої ради в місті Барвінкове (Харківська область). Тут знаходиться однойменний хлібокомбінат, в якому Яковенко очолює спостережну раду. У Словаччині Яковенко живе вже близько двох років. У 2014 році він купив новий будинок в житловому районі на околиці Братислави.

У департаменті поліції у справах іноземців в даний час розглядають його заяву про вид на проживання, яке необхідно для українця, щоб стати співвласником словацької компанії.

"Яковенко пов'язаний з Олегом Могильним, який працює в українському аграрному бізнесі протягом багатьох років, але отримав великий вплив після приходу Януковича до влади", - пише видання.

Структури Могильного контролюють Новопокровський комбінат хлібопродуктів в селі Новопокровка в Харківській області. Яковенко є його директором з червня 2011 року. Підприємство є одним з найбільших переробників зерна в Україні. Могильний в свою чергу є директором комбінату "Барвінкове".

Уряд України планує приватизувати Новопокровський комбінат в наступному році і вже двічі намагався оскаржити призначення Яковенка директором цього підприємства, але безуспішно.

Видання відзначає, що українські бізнесмени не відповіли на прохання редакції розповісти про свої інвестиційні плани. За словацьким законам, якщо будівництво заводу не вимагає державних інвестицій, то власники не зобов'язані розкривати подробиці про нього.

Українське Міністерство сільського господарства, під керуванням якого офіційно перебуває Новопокровський комбінат, повідомило, що державні підприємства не можуть вести бізнес за кордоном, а тільки відкривати відділення і тільки з дозволу міністерства.

"Такого дозволу ми не давали", - зазначили у відомстві.

Відзначимо, раніше Інтерпол на сербському кордоні затримав українського агробізнесмена, який привласнив майже двадцять мільйонів державних коштів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus