Екс-ватажок "ДНРівців" розповів, що ОРДО не виживе без фінансової підтримки РФ, а її доведеться збільшити

06.10.2016 08:00

Екс-ватажок "ДНРівців" розповів, що ОРДО не виживе без фінансової підтримки РФ, а її доведеться збільшити

РФ надає фінансову підтримку контрольованим бойовиками окремим районам Донецької та Луганської областей України, дає ресурси і виплачує жителям окупованих територій пенсії і зарплати. Про це заявив один з колишніх ватажків бойовиків "ДНР" Олександр Ходаковський. При цьому, РФ доведеться все більше витрачати на підтримку економік окупованих нею Донецька та Луганська.

Російська Федерація надає фінансову підтримку контрольованим бойовиками окремим районам Донецької та Луганської областей України, дає ресурси і виплачує жителям окупованих територій пенсії і зарплати.

Про це заявив один з колишніх ватажків бойовиків "ДНР" Олександр Ходаковський в інтерв'ю Reuters.

"Витягнути територію навіть при максимально ефективній роботі оподаткування, витягнути Донецьк і Луганськ без сторонньої допомоги не можна. Цифра допомоги з боку Росії перевершує ті обсяги, які ми збираємо на території", - розповів він.

При цьому, за словами екс-ватажка бойовиків, РФ доведеться все більше витрачати на підтримку економік окупованих нею Донецька та Луганська.

"В умовах падіння економічних можливостей територій допомога потрібна буде дедалі більш істотна. Відповідно навантаження на російську економіку зростатиме", - сказав Ходаковський, який був головою "міністерства держбезпеки ДНР" у 2014 році, а потім секретарем "Ради Безпеки", однак після конфлікту з ватажком угруповання Олександром Захарченком позбувся "посад".

"Висновок, який напрошується, він невтішний і більш менш об'єктивний – ми не в змозі самі зараз забезпечити своє існування. Перспективи покращення я не бачу", - додав Ходаковський.

Як зазначає агентство, Москва офіційно заперечує підтримку проросійських бойовиків, які захопили частину території Донбасу у 2014 році. За підрахунками Reuters, з 2015 року обсяг виплачених пенсій і соціальних допомог на підконтрольних Донецьку територіях склав 47,3 млрд російських рублів (близько 760 млн дол.). Дані про кількість людей, які отримують зарплату з "бюджету", бойовики "ДНР" не розкривають, однак заявляють, що Донецьк платить пенсії 675 тис. особам.

Луганськ не розкриває суми виплат пенсіонерам і одержувачам соціальної допомоги, але повідомляє, що пенсії отримують приблизно 420 тис. людей.

У Мінфіні Росії також заявили, що не знають про такі витрати з федерального бюджету. Однак, як зазначає агентство, в бюджеті РФ є закрита частина. За оцінкою Мінфіну, в 2016 році частка таємних видатків федерального бюджету, перевищить 22% до обсягу витрат і складе майже 3,7 трильйона рублів. У 2017 році, за прогнозом Мінфіну, закрита частина бюджету становитиме 18,3% витрат, або 2,89 трильйона рублів.

Нагадаємо, що раніше Bloomberg із посиланням на два джерела в місцевій адміністрації писав, що керівництво угруповання "ДНР" щомісяця отримує з Росії 2,5 млрд рублів на виплату пенсій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus