Ексгумація останків Олеся була вимушеною - український повірений у Чехії

05.01.2017 13:00

Ексгумація останків Олеся була вимушеною - український повірений у Чехії

Ексгумація останків поета Олександра Олеся (Кандиби) була вимушеною, оскільки труна прогнила. Про це заявив тимчасовий повірений у справах України в Чехії Зіновій Гошовський. За його словами, останки вдалося побачити і навіть сфотографувати українській стороні. Далі домовилися про те, щоб останки письменника зберегли у депозитарії.

Ексгумація останків поета Олександра Олеся (Кандиби) була вимушеною, оскільки труна прогнила. Про це заявив тимчасовий повірений у справах України в Чехії Зіновій Гошовський у ефірі Еспресо.TV.

"Ексгумація була вимушеною. І це пояснював гендиректор управління празьких цвинтарів. Олександр Олесь був похований у 1944 році, його дружина - в 1948-му, труни повністю прогнили, тому останки провалилися. Коли відкрили труну, це з'ясувалося. Тому останки повинні були підняти нагору і перемістити їх", - зазначив Гошовський.

За його словами, останки вдалося побачити і навіть сфотографувати українській стороні. Далі домовилися про те, щоб останки письменника зберегли у депозитарії.

Нагадаємо, український поет Олександр Олесь (1878-1944) донедавна був похований на кладовищі в Празі. 3 січня 2017 року його останки ексгумували, оскільки на його місці вирішили поховати іншу людину - Володимира Михайлишина, який останні роки платив ренту за могилу поета.

Олеся перепоховають в Україні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus