Екстрадиція до України Каськіва може тривати до 9 місяців, - ГПУ

25.10.2016 20:00

Екстрадиція до України Каськіва може тривати до 9 місяців, - ГПУ

У ГПУ заявляють про призупинення владою Панами екстрадиційної перевірки щодо екс-голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) Владислава Каськіва до вирішення питання про надання йому політичного притулку. Про це сказав заступник генерального прокурора Євген Єнін.

У Генеральній прокуратурі України заявляють про призупинення владою Панами екстрадиційної перевірки щодо екс-голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) Владислава Каськіва до вирішення питання про надання йому політичного притулку.

"На цьому етапі екстрадиційну перевірку щодо Каськіва призупинено до моменту завершення розгляду його клопотання про надання політичного притулку", - сказав заступник генерального прокурора Євген Єнін у вівторок 25 жовтня у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

Він пояснив, що за формальною процедурою це триває півтора місяця, якщо Каськів не оскаржувати рішення компетентних органів Панами (щодо надання йому притулку).

"Ми розраховуємо, що процес триватиме 6 місяців (щодо надання притулку), після цього до 3 місяців триватиме процедура екстрадиційної перевірки", - сказав Єнін.

У свою чергу, генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що всі документи про екстрадицію Каськіва дуже швидко були передані панамської стороні. "Але, як і в кожному такому випадку, особа, яку ми вимагаємо екстрадувати, має право на судовий захист, судове оскарження на території, на якій він затриманий", - зазначив він на брифінгу у вівторок 25 жовтня у Києві.

Наразі, за словами генпрокурора, тривають судові процедури, в яких Каськів та його адвокати оскаржать можливість екстрадиції, і навіть розглядається питання про можливість надання політичного притулку.

"Ці суди йдуть, ми їх відстежуємо", - сказав Луценко, додавши, що він не може прогнозувати якісь терміни в цьому питанні.

Як повідомлялося, Каськіва затримали у Панамі вночі проти 8 вересня.

Згодом стало відомо, що Каськів подав клопотання про політичний притулок у Панамі.

Екс-голову Держінвестпроекту підозрюють у розкраданні державних коштів у 2012-2013 роках – 7,5 млн гривень за укладеним договором про надання рекламних послуг з ТОВ "Глорія", як виявилося фіктивних.

Також повідомлялося, що за офшорами, на які виводилися гроші з Агентства Національних проектів, яке очолював Владислав Каськів, стоять Сергій Льовочкін та Іван Фурсін. У прес-службі Льовочкіна спростовують інформацію програми "Слідство.Інфо" щодо офшорів.

У ГПУ раніше повідомляли, що запропонують Каськіву угоду зі слідством.

На початку жовтня стало відомо, що Каськів вніс заставу (600 тисяч доларів) і вийшов з в'язниці в Панамі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus