Еквадор позбавив Ассанжа доступу до Інтернету. WikiLeaks опублікував чергову порцію листування Клінтон

18.10.2016 12:00

Еквадор позбавив Ассанжа доступу до Інтернету. WikiLeaks опублікував чергову порцію листування Клінтон

Влада Еквадору відключила доступ в інтернет засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу, який п'ятий рік живе в посольстві цієї країни в Великобританії. "Ми можемо підтвердити, що Еквадор відключив доступ Ассанжу в інтернет в суботу, 15 жовтня", - йдеться в Twitter WikiLeaks. Відзначається, що Ассанж був позбавлений інтернету після публікації промов кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон в корпорації Goldman Sachs.

Влада Еквадору відключила доступ в інтернет засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу, який п'ятий рік живе в посольстві цієї країни в Великобританії, пише NEWSru.com.

"Ми можемо підтвердити, що Еквадор відключив доступ Ассанжу в інтернет в суботу, 15 жовтня", - йдеться в Twitter WikiLeaks.

Сайт WikiLeaks опублікував чергову порцію листування глави виборчого штабу Клінтон

Зазначається, що Ассанж був позбавлений інтернету після публікації промов кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон в корпорації Goldman Sachs.

У понеділок, 17 жовтня, в WikiLeaks повідомили, що невідомі перервали доступ в інтернет Ассанжу. Ніяких подробиць щодо того, чи був відключений від Мережі комп'ютер Ассанжа або все еквадорське диппредставництво, не доводилось. Поки невідомо, чи відновлений доступ в інтернет австралійцю в даний час.

Нагадаємо, в червні 2012 року Ассанж попросив притулку в посольстві Еквадору в Лондоні, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його підозрюють у злочинах сексуального характеру. Засновник WikiLeaks відкидає всі звинувачення, називаючи їх політично мотивованими. Ассанж побоюється, що Швеція може депортувати його в США, де австралійцю загрожує покарання аж до смертної кари за публікацію секретних документів Держдепартаменту.

Напередодні інтернет-користувачі відразу ж пов'язали відключення Ассанжа від інтернету з виборами в США. На початку жовтня засновник Wikileaks пообіцяв регулярно публікувати секретні документи про вибори і компромат на кандидатів в президенти.

Сайт WikiLeaks опублікував чергову порцію листування глави виборчого штабу Клінтон

Організація WikiLeaks опублікувала чергову частину електронного листування Джона Подести, який очолює виборчий штаб кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон. Раніше неодноразово висловлювалися підозри, що за низкою витоків стоять російські хакери.

Напередодні WikiLeaks повідомила в Twitter, що опублікована десята частина листування Подести. Самі електронні листи викладені на сайті організації.

Варто зазначити, що всі витоки з електронної пошти Подести були опубліковані на сайті WikiLeaks. В цілому у відкритий доступ потрапило вже понад 15 тисяч листів.

Публікація першої частини відбулася 8 жовтня. Кожна порція містить по кілька тисяч листів.

Головним чином це спілкування Подести з радниками Клінтон, представниками ЗМІ, а також фрагменти промов Клінтон. Нещодавно телеканал FoxNews проаналізував виступи Клінтон, що потрапили у відкритий доступ, і виявив в них похвалу на адресу президента РФ Володимира Путіна. При цьому ще недавно екс-держсекретар критикувала свого суперника, кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа за зайву симпатію до російського лідера.

Раніше стало відомо, що американські офіційні особи, на яких, не називаючи імен, посилається телеканал CNN, підозрюють російську владу у співпраці з WikiLeaks. Американські чиновники, знайомі з ходом розслідування витоку, зазначили, що існують свідчення того, що уряд РФ поставляв WikiLeaks дані з поштових скриньок. Приводом для подібних припущень стали саме регулярні публікації листів Подести на сайті викривальної організації. Поки співробітники розвідки все ще вивчають, наскільки пов'язані Росія і WikiLeaks.

Відомо, що ФБР вже веде розслідування злому пошти глави виборчої кампанії Клінтон. Сам Подеста після публікації першої порції листів звинуватив у витоку хакерів з Росії. На його думку, таким чином російська сторона намагається вплинути на хід президентських виборів в США, давши перевагу Трампу.

Хоча офіційних доказів причетності Москви до витоку і раніше не надано, у Вашингтоні вже заявили про можливу відповідь на дії РФ. Президент США Барак Обама розглядає ряд варіантів пропорційних дій у відповідь на хакерські атаки з боку Росії, заявив раніше представник Білого дому Джош Ернест.

Громадськість може і не дізнатися про вжиті заходи, попередив він журналістів.

Вашингтон 7 жовтня офіційно звинуватив Росію у зломі серверів Демократичної партії США. У заяві Міністерства внутрішньої безпеки США і офісу директора національної розвідки говорилося, що хакерські атаки з метою викрадення секретної інформації були призначені для втручання Москви в американський виборний процес.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж раніше заперечував будь-який зв'язок або співпрацю з Росією. У свою чергу російська сторона заявляє про непричетність до хакерських атак.

Сайт WikiLeaks в липні 2016 року опублікував електронну переписку національного комітету Демократичної партії США (DNC), з якої виявилося, що керівництво партії підтримувало кандидата в президенти Хілларі Клінтон в її боротьбі з суперником-демократом Берні Сандерсом. Глава DNC Деббі Вассерман-Шульц після скандалу оголосила про відставку.

Після витоку ЗМІ з посиланням на дані розвідки США стали повідомляти, що до злому нібито причетні хакери, що працюють з російською владою. Мотивом злому могла стати спроба РФ вплинути на хід передвиборчої кампанії, кинувши тінь на Клінтон і за рахунок цього відтягнувши симпатії виборців на її суперника Трампа.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus