Ердоган анонсував появу нової конституції найближчим часом

01.10.2016 20:00

Ердоган анонсував появу нової конституції найближчим часом

Найближчим часом має з'явитися нова турецька Конституція. Про це заявив президент країни Реджеп Тайіп Ердоган, виступаючи на відкритті осінньої сесії парламенту. За словами Ердогана, він позитивно оцінює перші кроки з підготовки Конституції, що вживаються після 15 липня. Серед найбільш резонансних обговорюваних змін - відновлення смертної кари.

Найближчим часом має з'явитися нова турецька Конституція. Про це заявив президент країни Реджеп Тайіп Ердоган, виступаючи на відкритті осінньої сесії парламенту, передає NEWSru.com.

"Нам слід в найкоротші терміни прийняти нову Конституцію. Як мінімум необхідно прийняти масштабні поправки в основний закон", - заявив президент Туреччини.

За словами Ердогана, він позитивно оцінює перші кроки з підготовки Конституції, що вживаються після 15 липня.

"Як президент підтримую роботи з підготовки Конституції, яка передбачає вирішення всіх проблем на основі національного волевиявлення. Як всенародно обраний президент я в курсі своєї відповідальності перед нацією", - додав він.

Роботу над проектом основного закону було відновлено за ініціативою правлячої Партії справедливості і розвитку після спроби перевороту в липні. Серед найбільш резонансних обговорюваних змін - відновлення смертної кари. Після провалу путчу цього зажадав мільйонний мітинг на підтримку влади, і Ердоган заявляв, що підтримає ініціативу, якщо її схвалить парламент.

Також президент Туреччини повідомив парламентаріям про намір відновити колишній рівень відносин з Росією, "і навіть більш високий".

Він роз'яснив мету операції "Щит Євфрату", яку турецька армія проводить на півночі Сирії. Він повідомив, що в результаті повинна бути створена зона безпеки на площі 5 тисяч кв. км.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня в Туреччині група заколотників зробила спробу військового перевороту, в результаті якої 246 турецьких громадян загинули, не рахуючи заколотників, більше 2 тисяч осіб отримали поранення. Заколот був придушено. У Туреччині смертна кара не застосовувалася з 1984 року. У 2004 році в рамках встановлених Євросоюзом вимог до країн, що претендують на членство, Туреччина офіційно заборонила вищу міру.

До спроби перевороту Ердоган стверджував, що для Анкари членство в Євросоюзі є стратегічною метою. В ЄС попередили, що повернення смертної кари припинить всі переговори про приєднання Туреччини до Євросоюзу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus