Ердоган оголосив про наступ на священне для бойовиків ІД місто Дабік

15.10.2016 19:00

Ердоган оголосив про наступ на священне для бойовиків ІД місто Дабік

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про початок нової фази операції "Щит Євфрату" на півночі Сирії - наступ на священне для ісламістів місто Дабік (провінція Алеппо). Сирійські опозиційні угруповання, які Туреччина підтримує, публікують фото з околиць міста, де, якщо вірити прогнозам, повинна відбутися фінальна битва.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про початок нової фази операції "Щит Євфрату" на півночі Сирії - наступ на священне для ісламістів місто Дабік (провінція Алеппо), пише NEWSru.com.

Сирійські опозиційні угруповання, які Туреччина підтримує, публікують фото з околиць міста, де, якщо вірити прогнозам, повинна відбутися фінальна битва між армією мусульман і "ордою невірних" - один з найважливіших міфів в агітаційній роботі "Ісламської держави".

Про наступ на Дабік повідомляє CNNTurk. Висловлювання Ердогана також цитуються в офіційному Twitter-акаунті операції "Щит Євфрату". Він ще раз підтвердив намір створити уздовж кордону Сирії з Туреччиною зону безпеки площею 5000 кв. км. Ердоган нагадав, що від терористів уже звільнені міста Джераблус і Раї: "Зараз просуваємося в напрямку Дабіка".

При цьому офіційне турецьке агентство Anadolu повідомляє, що Туреччина також підготувала пропозицію до міністерської зустрічі в Лозанні. Її суть не уточнюється.

За словами Ердогана, ті, хто намагався запобігти антитерористичній операції Туреччини в Сирії, стоять також за спробою перевороту 15 липня в Туреччині: "Всі, хто стверджує зворотне, перебуває в повному невіданні від того, що відбувається в світі, або самі є учасниками цих процесів".

Також президент Туреччини повідомив про намір військових брати участь в боях за "іракську столицю" ІД - місто Мосул. За його словами, турецькі військові інструктори залишаться на базі Башика на півночі Іраку: "Ми, спільно з силами Міжнародної коаліції готові вести рішучу боротьбу з терористичними організаціями, в тому числі і з ДАЕШ (інша назва ІД)".

Дабік, зайнятий ІД влітку 2014 року, - місто, що згадується в ісламському пророцтві 1300-річної давності. У ньому має відбутися остання битва між мусульманською армією і "ордою невірних". Мусульманський Армагеддон став фундаментальною частиною ідеології екстремістів, яка активно використовується при вербуванні нових борців за "праве діло", переконаних, що вони живуть на межі "перелому історії".

Раніше повідомлялося, що військові сирійської опозиції за підтримки Туреччини та міжнародної коаліції наблизилися до містечка Дабік, що має стратегічне значення для "Ісламської держави".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus