ЄС надасть Україні безвізовий режим після розробки механізму призупинення - ЗМІ

22.09.2016 00:00

ЄС надасть Україні безвізовий режим після розробки механізму призупинення - ЗМІ

Без затвердження нових правил призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами ЄС не скасує візи для України та для Грузії. Питання прийняття нового механізму призупинення візових режимів з третіми країнами знаходиться в порядку денному міжінституціонального переговорного процесу за участю Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії.

Без затвердження нових правил призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами ЄС не скасує візи для України та для Грузії.

Про це з посиланням на власні джерела в Раді ЄС, пише "Укрінформ".

В Європарламенті зареєстрували пропозиції відхилити безвіз для України

За словами співрозмовника агентства саме так виглядають перспективи розвитку процесу візової лібералізації для України.

"Не можу назвати конкретних термінів. Для України і Грузії це станеться лише після затвердження нового механізму призупинення", - розповів співрозмовник агентства.

Агентство відзначає, що питання прийняття нового механізму призупинення візових режимів з третіми країнами знаходиться в порядку денному міжінституціонального переговорного процесу за участю Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії.

Як зазначається, голосування по цій резолюції не включено до порядку денного чергового пленарного засідання Європарламенту 3-6 жовтня в Страсбурзі. Наступна сесія законодавчого органу ЄС запланована на кінець жовтня, але її порядок денний ще не сформований.

Раніше повідомлялося, що комітет Європарламенту з громадянських свобод і внутрішніх справ (LIBE) з поправками схвалив пропозицію щодо механізму припинення безвізового режиму для третіх країн.

Нагадаємо, президент Європарламенту Мартін Шульц сподівається на включення до порядку денного осінньої сесії 29 вересня питання про надання безвізового режиму для України.

Раніше повідомлялося, що Комітет Європарламенту з громадянських свобод і внутрішніх справ (LIBE) 26 вересня проведе голосування щодо внесення України в список країн, з якими ЄС вводить безвізовий режим.

В Європарламенті зареєстрували пропозиції відхилити безвіз для України

Комітет Європарламенту з громадянських свобод і внутрішніх справ (LIBE) зареєстрував поправки до доповіді про надання Україні безвізового режиму, яким пропонується відхилити цю пропозицію, повідомляє УНІАН.

Поправки внесли депутати Європарламенту націоналістичного спрямування: Беатрис фон Шторх (Німеччина, група "Європа свободи і прямої демократії) і Удо Фойгт (не входить ні в одну групу, член Націонал-демократичної партії Німеччини).

Інші політичні групи ЄП не надали поправки, підтримавши доповідь під час першого обговорення, яке відбулося 5 вересня.

Така ж ситуація була і навколо доповіді з надання безвізового режиму Грузії, яку Комітет підтримав 5 вересня. Поправки, внесені фон Шторх, були відхилені при голосуванні. Тому очікується, що поправки в доповіді щодо України не наберуть необхідних голосів.

Всього в доповіді євродепутата Марії Габріель, яка виступає доповідачкою з українського питання, внесено сім поправок.

Зокрема, поправкою номер два Шторх пропонує замість "(ЕП) приймає свою позицію в першому читанні, приймаючи пропозицію Комісії", написати "Відхиляє пропозицію Комісії".

Четвертою поправкою цей євродепутат пропонує видалити з доповіді абзац, в якому мова йде про те, що Україна виконала всі вимоги Плану дій щодо лібералізації візового режиму, і тому відповідає критеріям країни, громадяни якої повинні бути звільнені від отримання віз.

Євродепутат Фойгт пропонує змінити цей абзац, переписавши його наступним чином: "(ЕП) вважає, що Україна виконала критерії для того, щоб її громадяни були звільнені від необхідності мати візи, подорожуючи по території країн-членів ЄС".

29 вересня комітет Європарламенту із закордонних справ розгляне питання надання безвізового режиму з Україною, після чого це питання потрапить на розгляд Європарламенту.

Крім того, 11 жовтня питання надання Україні безвізового режиму повинні розглянути на засіданні Ради з питань юстиції та внутрішніх справ Євросоюзу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus