ЄС не довіряє звинуваченню на адресу Сущенка

25.10.2016 20:00

ЄС не довіряє звинуваченню на адресу Сущенка

"Ми засуджуємо затримання кореспондента "Укрінформу" Сущенка у Москві, якого звинувачують в шпигунстві. Ми не довіряємо цьому звинуваченню", - сказав голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. Він також зауважив, що Європейський Союз схвильований випадками застосування сили проти ЗМІ у Криму.

Європейський Союз в черговий раз засудив затримання в Росії кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенко, повідомляє офіційний сайт агенції. Про це сказав у вівторок, 25 жовтня 2016 року, виступаючи на міжнародній конференції "Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності" голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

"Ми засуджуємо затримання кореспондента "Укрінформу" Сущенка у Москві, якого звинувачують в шпигунстві. Ми не довіряємо цьому звинуваченню", - сказав Мінгареллі.

Він також зауважив, що Європейський Союз схвильований випадками застосування сили проти ЗМІ у Криму. Голова представництва ЄС в Україні звернувся до підконтрольної Росії окупаційної адміністрації Криму з вимогою припинити тиск на сімох українських журналістів, на яких заведено справи.

25 жовтня також виступила з окремою заявою французька письменниця, історикиня, журналістка Галя Акерман, яка закликала закликала українських і зарубіжних колег боротися за звільнення незаконно заарештованого Сущенка, з яким вона особисто добре знайома.

"Я хочу закликати всіх українських та зарубіжних колег боротися за звільнення Сущенка. Він - справжній журналіст із багаторічним досвідом, і, звісно, ця історія (з його арештом - ред.) є просто жахливою", - сказала Акерман.

Вона розповіла, що знає Сущенка багато років завдяки його роботі у Парижі.

За словами Акерман, він часто брав у неї інтерв'ю, а останнє інтерв'ю в неї Сущенко взяв напередодні його від'їзду до Москви, воно було присвячене майбутньому відкриттю Російського духовно-культурного центру в Парижі.

"Роман не встиг його опублікувати, тому що він поїхав до Москви, і його там заарештували. Він хотів опублікувати його у день відкриття центру або напередодні, а інтерв'ю взяв у мене заздалегідь. Це, звісно, дуже страшна історія. Я думаю, що його туди заманили. Я була першою, хто озвучив думку, що його саме свідомо заманили - це вже робилося у новітній російській історії, і я написала статтю, в якій про це згадую, і тепер адвокат Фейгін, який, на жаль, дуже мало може розповідати, озвучив цю думку, що, напевно, Романа заманили", - зазначила Акерман.

Нагадаємо, адвокат журналіста Марк Фейгін говорить про ускладнення, пов'язані із отриманням Сущенком статусу політв'язня.

"Статус політв'язня надається з урахуванням низки обставин. Зокрема, потрібні документи з судових органів, щоб взагалі було зрозуміло, про що йде мова. Щоб стала зрозуміла політична ангажованість, протиріччя законам. А в справі Сущенка владою заявлено наявність "державної таємниці". І через це є складнощі з отриманням документів", - сказав Фейгін.

При цьому він висловив упевненість, що "в будь-якому випадку Роман Володимирович заслуговує на статус політв'язня і, незважаючи на деякі перешкоди, його отримає".

Довідка. Викрадення Сущенка у Москві

2 жовтня члени Громадської спостережної комісії Москви виявили cпівробітника агенції "Укрінформ" Сущенка у "Лефортово", котрого Лефортовський суд Москви заарештував за звинуваченням у "шпигунстві" (стаття 276 КК РФ). Він там перебував орієнтовно з 30 вересня.

Сущенко працює в "Укрінформі" з 2002 року, власним кореспондентом агенції у Франції - з 2010-го.

3 жовтня агенція назвала затримання Сущенко "спланованою провокацією", а також повідомило про те, що сам журналіст прибув до Москви з приватним візитом, оскільки перебував у відпустці, й збирався відвідати там своїх родичів: "Наголошуємо, що Роман на момент затримання перебував у відпустці і прибув до Москви в приватних цілях. Він був затриманий в Москві в день прибуття і, в порушення всіх міжнародних правил, про його затримання російська сторона не повідомила нікому - ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв'язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова "затримали".

Адвокат Микола Полозов, який спеціалізується на захисті українських політв'язнів на території РФ, кваліфікував затримання Сущенко як "викрадення".

Мінінформполітики України відразу підтвердило інформацію про затримання журналіста Сущенка. У відомстві зазначили, що юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин і причин затримання. А в ФСБ заявили, що український журналіст Сущенко - нібито є "кадровим співробітником" української військової розвідки ГУР та "полковником", котрий збирав таємну інформацію про російські збройні сили та новостворену путінську "гвардію": "Порушено справу за статтею "шпигунство". В самому факті арешту у ФСБ не вбачають нічого особливого: "Звичайна робота спецслужб".

У ГУР спростували звинувачення ФСБ, зазначивши, що це "абсолютно не відповідає дійсності".

Пізніше стало відомо, що російський суд заарештував Сущенка на два місяці.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus