ЄС не може зупинити рух Польщі та Угорщини в бік авторитаризму - Юнкер

05.11.2016 20:00

ЄС не може зупинити рух Польщі та Угорщини в бік авторитаризму - Юнкер

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер вважає, що Європейський Союз безсилий припинити сповзання Польщі та Угорщини в сторону авторитаризму. Дії консервативних урядів Польщі та Угорщини, спрямовані на встановлення жорсткого контролю над мас-медіа і правосуддям, викликали критику міжнародної спільноти.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер вважає, що Європейський Союз безсилий припинити сповзання Польщі та Угорщини в сторону авторитаризму.

Про це він заявив в інтерв'ю бельгійській газеті Le Soir, передає Deutsche Welle.

Дії консервативних урядів Польщі та Угорщини, спрямовані на встановлення жорсткого контролю над мас-медіа і правосуддям, викликали критику міжнародної спільноти.

У випадку з Польщею Єврокомісія навіть почала здійснення процедури щодо дотримання принципів верховенства права в Польщі. Цей механізм в ЄС ввели як захід, що передує санкціям відповідно до статті 7 Лісабонської угоди (втрата країною-порушницею права голосу).

Але Юнкер заявив, що ця процедура ні до чого не приведе, тому що деякі країни-члени ЄС вже говорять, що відмовляться її застосовувати.

Відповідаючи на питання, чи здатний ЄС зупинити тривожні тенденції в Польщі та Угорщині, президент Єврокомісії відповів негативно.

"У деяких країнах є відхилення від демократичних стандартів ЄС, і ми не знаємо, куди це нас заведе", - визнав Юнкер.

Відзначимо, раніше Юнкер заявив, що Європейський Союз переживає не найкращі часи, оскільки країни-члени нині в сварці і в результаті Євросоюзу не вистачає солідарності.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus