ЄС виділив понад 6 млн євро на прикордонний пункт в Одеській області. Порошенко запевняє, що черг там не буде

07.10.2016 23:00

ЄС виділив понад 6 млн євро на прикордонний пункт в Одеській області. Порошенко запевняє, що черг там не буде

"Це буде найсучасніший пункт, оснащений найсучаснішою апаратурою, інтернетом. На ці цілі Євросоюз виділив понад 6 млн євро. Команди українських і молдовських фахівців зроблять усе можливе, щоб більше не було черг - ні пасажирів, ні авто", - заявив президент України.

В Одеській області з'явиться сучасний міжнародний пункт пропуску, на будівництво якого Європейський союз виділив понад 6 млн євро. Про це президент Петро Порошенко повідомив у ході робочої поїздки під час відвідування населеного пункту Паланка в Біляївському районі, де він зустрівся з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом, передає офіційний сайт голови держави.

Програма дорожнього будівництва є стратегічною лінією української влади - Порошенко

Порошенко зазначив, що спорудження міжнародного пункту проходить за участю Євросоюзу в рамках програми Східного партнерства, транскордонного співробітництва та спільного управління кордоном. "Це буде найсучасніший пункт, оснащений найсучаснішою апаратурою, інтернетом. На ці цілі Євросоюз виділив понад 6 млн євро. Команди українських і молдовських фахівців зроблять усе можливе, щоб більше не було черг - ні пасажирів, ні авто", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що при перетині кордону в цьому пункті громадяни проходитимуть процедуру пропуску лише один раз.

"Ця ділянка кордону набуває європейського, цивілізованого вигляду", - наголосив президент.

Як уточнив голова держави, цей пункт пропуску зводиться на молдовській території. Він також повідомив, що в рамках цієї міжнародної програми на українській стороні споруджується аналогічний пропускний пункт - комфортний, багатосмуговий, зі швидкісним Інтернетом. "Також тут будуть застосовуватися найсучасніші методи протидії контрабанді, спеціальні відеокамери. Молдовські прикордонники і митники матимуть можливість працювати на українській стороні в рамках єдиного пункту пропуску", - сказав Порошенко.

За його словами, українська сторона також веде будівництво дороги М-15 Одеса - Ізмаїл - Рені - Бухарест.

"Ми вважаємо, що вона повинна пожвавити розвиток півдня України і нашу взаємодію з молдавською стороною", - підкреслив президент.

Також Порошенко і Філіп сьогодні ознайомилися з ходом реконструкції низки міжнародних пунктів пропуску в Одеській області та обговорили переваги оновлюваних об'єктів, зокрема, значне збільшення їх пропускної спроможності (людей і автотранспорту).

Лише на реконструкцію міжнародного пункту пропуску "Паланка", яка розпочалася у вересні цього року, Євросоюз виділив 4,75 млн євро. Закінчення робіт тут намічено на вересень 2018 року.

Нагадаємо, 7 жовтня Порошенко відвідує Одеську область.

Програма дорожнього будівництва є стратегічною лінією української влади - Порошенко

"Програма дорожнього будівництва є стратегічною лінією української влади - президента, прем'єр-міністра та уряду. Навіть той факт, що зростання коштів, які передбаченні державним бюджетом на 2017 рік на дорожній фонд буде перевищувати 30 млрд гривень, чітко демонструє пріоритети, які зараз є в української влади", - зазначив Порошенко під час огляду будівництва автошляху на Рені.

Президент нагадав, що минулого року він на законодавчому рівні ініціював митний експеримент, який нині також реалізовується у Львівській , Тернопільській, Івано-Франківській та інших областях, коли перевиконання митних надходжень спрямовується на ремонт доріг у регіонах.

"На сьогоднішній день ми бачимо абсолютно конкретні результати за дуже короткий період реалізації цього проекту", - констатував Глава держави. Він зазначив, що успішна реалізація таких проектів стала можливою завдяки об'єднанню зусиль державного бюджету, уряду, який спрямував кошти у фонд регіонального розвитку та децентралізації, коли місцева влада отримала змогу спрямовувати кошти не лише на заробітну платню, а й на розвиток. "Я дякую обласній адміністрації, обласній раді, міським бюджетам за те, що вони сконцентрували зусилля і спрямували кошти на будівництво цієї дороги", - додав Петро Порошенко.

За його словами, зараз завершуються чергові тендерні процедури. Глава держави повідомив, що при розробці тендерних процедур та документації мають бути прискорені строки їх опрацювання і визначений фронт робіт для залучення надійних і відповідальних виконавців.

Порошенко додав, що ще одним підтвердженням пріоритетності дорожнього будівництва є ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроекту про дорожній фонд. Це важливо, оскільки передбачає встановлення чітких джерел фінансування, розподіл коштів на магістралі державного значення та дороги місцевого значення.

Глава держави зазначив, що південь Одеської області є надзвичайно важливим для розвитку туризму. І цьому сприяє створення якісної дорожньої інфраструктури. "Буде дуже добре, коли до міст Ізмаїл, Вилкове, Болград, на берег озера Ялпуг та річки Дунай зможуть приїздити українські та іноземні туристи", - наголосив президент.

Автошлях М-15 є трасою міжнародного значення на території України, починається в Одесі і закінчується на пропускному україно-румунському пункті "Рені". Фінансування ремонту було забезпечено за рахунок обласної ради – 100 млн гривень, перевищення плану митних зборів – 90 млн гривень, а також з фонду регіонального розвитку – 120 млн гривень.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus