ЄС вітає ухвалення закону про НКРЕКП і обіцяє подальшу підтримку реформ в енергетиці України

23.09.2016 00:00

ЄС вітає ухвалення закону про НКРЕКП і обіцяє подальшу підтримку реформ в енергетиці України

У дипустанові наголошують, що це - важливі кроки в реформуванні енергетичного ринку в Україні та сприянні зростанню всієї економіки країни. У разі ухвалення в другому читанні законопроекту "Про ринок електричної енергії", він, зокрема, сприятиме розвитку українського ринку електроенергії відповідно до найкращих європейських і світових практик, вважають у дипмісії.

Представництво Євросоюзу в Україні позитивно оцінює ухвалення закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (НКРЕКП).

"Представництво ЄС в Україні вітає ухвалення закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" відповідно до Третього енергетичного пакета. Також ЄС вітає прийняття в першому читанні проекту закону "Про ринок електричної енергії", - йдеться в заяві представництва ЄС, поширеній у четвер, 22 вересня, увечері.

У дипустанові наголошують, що це - важливі кроки в реформуванні енергетичного ринку в Україні та сприянні зростанню всієї економіки країни.

"Ці закони створять кращі механізми для захисту прав споживачів і зменшать ризики корупції за рахунок більшої прозорості та орієнтованого на ринок ціноутворення. Також вони через збільшення конкуренції та ширший вибір для виробників, бізнесу та кінцевих споживачів зрештою приведуть до зменшення цін на енергоресурси", - переконані в представництві ЄС.

У разі ухвалення в другому читанні законопроекту "Про ринок електричної енергії", він, зокрема, сприятиме розвитку українського ринку електроенергії відповідно до найкращих європейських і світових практик, також це "відкриє двері для стратегічних інвесторів у цьому секторі", вважають у дипмісії.

"Європейський Союз і надалі підтримуватиме реформи в енергетичній сфері України", - запевнили в представництві ЄС.

Раніше повідомлялося, що віце-президент США Джозеф Байден, виступаючи в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку, заявив, що Україна має виконати обіцянку провести політичні та економічні перетворення. Інакше Євросоюз може скасувати свої санкції проти Росії.

Віце-президент США стверджував, що він витрачає багато часу щотижня, вмовляючи Німеччину, Францію та Італію зберегти санкції та закликаючи українське керівництво проводити реформи.

Тим часом у Євросоюзі не стали коментувати висловлювання Байдена, зауваживши, що все як і раніше зав'язано на "Мінську".

Зазначимо, що Україна повинна провести реформи в енергетичній галузі та сфері судочинства. Як повідомлялося, сьогодні, 22 вересня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №2966-д про незалежного регулятора у сфері електроенергії та комунальних послуг. Окрім того, парламент ухвалив в першому читанні законопроект "Про ринок електричної енергії", який передбачає впровадження конкурентних відносин на ринку електричної енергії, у тому числі і на роздрібному, де кінцевий споживач зможе обирати постачальника електроенергії. Також Рада сьогодні ухвалила в першому читанні законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus