ЄС вивчає пропозиції української сторони щодо е-декларування, але дуже стурбований спробою "розмити цю ідею"

04.10.2016 18:00

ЄС вивчає пропозиції української сторони щодо е-декларування, але дуже стурбований спробою "розмити цю ідею"

"...Ми дуже стурбовані спробами, в тому числі і через Верховну Раду, розмити ідею, яка стоїть за цією системою. Наскільки нам відомо, вже сформульовані деякі законодавчі зміни, які можуть серйозно перешкодити цим антикорупційним заходам", - сказав Йоганнес Ган.

Відповідні структури Євросоюзу розглядають пропозиції, які надійшли від української сторони щодо функціонування системи електронного декларування, повідомили в представництві Євросоюзу в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Гринів повторно виставить на голосування скасування вільного доступу до бази е-декларацій. Вони будуть тільки для службового користування

"Структури ЄС отримали від української сторони кілька законодавчих пропозицій, що стосуються системи електронного декларування. Пропозиції в даний час розглядаються", - повідомили 4 жовтня 2016 року в диппредставництві, відповідаючи на прохання прокоментувати ситуацію з ініціативами щодо внесення змін до законодавства про електронне декларування.

Перед цим єврокомісар з європейської політики сусідства та політики розширення Йоганнес Ган висловив занепокоєння щодо системи електронного декларування в Україні. "Реформи повинні мати необоротний характер, тому ми дуже вітаємо впровадження системи електронного декларування доходів. Однак ми дуже стурбовані спробами, в тому числі і через Верховну Раду, розмити ідею, яка стоїть за цією системою. Наскільки нам відомо, вже сформульовані деякі законодавчі зміни, які можуть серйозно перешкодити цим антикорупційним заходам", - сказав Ган під час останнього візиту до Києва у вересні.

Він також нагадав, що ті затримки, які вже відбулися з запуском системи, справили негативні враження. Ган підкреслив, що функціонування цієї системи на практиці є необхідною умовою для отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Система реєстру електронних декларацій в Україні була запущена вночі проти 1 вересня 2016 року.

Гринів повторно виставить на голосування скасування вільного доступу до бази е-декларацій. Вони будуть тільки для службового користування

Глава парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Гринів має намір повторно внести до Верховної Ради поправки до законодавства про електронне декларування статків посадовців, інформує "Українська правда".

Про це він сказав, виступаючи на засіданні парламенту у вівторок, 4 жовтня.

Він нагадав, що після розмови з президентом Петром Порошенком погодився відкликати свою поправку, яка викликала обурення в суспільстві.

Водночас Гринів зазначив, що залишається прихильником того, що інформація електронного декларування повинна бути для службового користування.

"Я залишаюся далі прихильником. Я внесу ці поправки тоді, коли дискусія в суспільстві буде готова зі всіма аргументами", - сказав він.

На думку голови фракції БПП, питання боротьби з корупцією "заговорюється". Він пропонує переходити до "реальних кроків", а саме віддати перевірку даних у деклараціях компетентним антикорупційним органам.

Як повідомлялося, Гринів пропонував внести зміни до закону про запобігання корупції, і закрити відомості з декларацій для загального користування.

Така ініціатива викликала резонанс у суспільстві.

У понеділок, 3 жовтня, громадські активісти провели під стінами Верховної Ради пікет з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі.

Після цього голова президентської фракції пообіцяв відкликати свої скандальні поправки.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus