ЄС визнав вибори в Грузії демократичними. У партії прибічників Саакашвілі розійшлися в думках щодо участі в другому турі

10.10.2016 20:00

ЄС визнав вибори в Грузії демократичними. У партії прибічників Саакашвілі розійшлися в думках щодо участі в другому турі

Європейський Союз визнав парламентські вибори у Грузії такими, що відповідають міжнародним стандартам. Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Могеріні та єврокомісара з європейської політики сусідства Йоханнеса Хана. У Євросоюзі також висловили готовність до співпраці з новим парламентом Грузії.

Європейський Союз визнав парламентські вибори у Грузії такими, що відповідають міжнародним стандартам.

Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Могеріні та єврокомісара з європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоханнеса Хана, повідомляє Укрінформ.

"Згідно з попередніми висновками спостережної місії ОБСЄ, вибори були конкурентними, добре організованими, із дотриманням фундаментальних свобод", - заявили у ЄС.

У Євросоюзі також висловили готовність до співпраці з новим демократично обраним парламентом Грузії.

Тим часом лідери опозиційної партії "Єдиний національний рух" (ЄНР, партія екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі), яка програла правлячій партії "Грузинська мрія" за пропорційними списками на парламентських виборах, обговорюють можливість участі в другому турі.

"Думки розходяться і в суспільстві, і в партії. Здається, ці вибори сфальсифіковані так, що той відсоток, який отримала "Грузинська мрія" (48,6% - ред.), отриманий шантажем і фальсифікацією", - заявив один з членів ЄНР Давід Дарчіашвілі в понеділок, 10 жовтня, журналістам, передає "Интерфакс".

Водночас він вважає, що незважаючи ні на що представники партії все ж мають продовжити участь у виборах, щоб "заповнити всі ніші та використати всі можливості, щоб донести свою правду".

Раніше в понеділок до прибічників своєї партії через соціальні мережі звернувся екс-президент Грузії, нині голова адміністрації Одеської області України Саакашвілі.

"Ми всі, у кого є очі та вуха, побачили, що ці вибори відбувалися з великими порушеннями", - наводить слова Саакашвілі грузинські ЗМІ.

За його словами, Бідзіна Іванішвілі (засновник "Грузинської мрії", екс-прем'єр Грузії - ред.) "заздалегідь анонсував, який результат він хотів отримати і виборчі комісії істерично працювали, щоб покласти цей результат".

"Про другий тур Іванішвілі говорив, що принесе перемогу своїм кандидатам, і це так і буде. Я не бачу сенсу участі в другому турі виборів і тим самим надання виборам легітимність", - заявив Саакашвілі.

Раніше повідомлялося, що другий тур виборів депутатів парламенту дев'ятого скликання буде проведено в багатьох виборчих округах.

Нагадаємо, в Грузії 8 жовтня відбулися парламентські вибори. Громадяни Грузії обирали на чотири роки 150 депутатів - 77 за партійними списками і 73 одномандатників. ЦВК Грузії зареєструвала 19 партій і шість виборчих блоків. За 73 місця одномандатників боролися 816 кандидатів.

Учора, 9 жовтня, опозиційні політсили Грузії заявили про фальшування виборів.

Своєю чергою, в ОБСЄ заявили, що вибори в Грузії отримали загалом позитивну оцінку, хоча спостерігалися порушення у вигляді незаконної агітації, випадків насильства, деяких процедурних проблем підрахунку голосів, а деякі мовники "грішили" незбалансованим висвітленням.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus