ЄС взяв до відома відмову України від реверсного газу

10.01.2014 06:11

ЄС взяв до відома відмову України від реверсного газу

У Єврокомісії взяли до відома інформацію про рішення української влади закуповувати тільки російський газ, відмовившись від реверсного європейського, але нагадують, що саме цей газ забезпечує Україні її конкурентоспроможність та безпеку поставок. Про це повідомила представник європейського комісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера Сабін Бергер.

У Єврокомісії взяли до відома інформацію про рішення української влади закуповувати тільки російський газ, відмовившись від реверсного європейського, але нагадують, що саме цей газ забезпечує Україні її конкурентоспроможність та безпеку поставок.

Про це в четвер, 9 січня, у Брюсселі повідомила представник європейського комісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера Сабін Бергер, передає "Інтерфакс-Україна". "Реверсний газ, що поставляється з ЄС, є для України можливістю збільшити її конкурентність і безпеку поставок. У цьому відношенні Комісія виступає в якості посередника, а рішення щодо реверсних поставок приймаються країнами і компаніями" , - констатувала вона.

Бергер також зазначила, що Європейська Комісія знаходиться в тісному контакті з українською владою в " їх зусиллях реформувати український енергетичний сектор відповідно до зобов'язань, узятих в рамках Енергетичного Співтовариства".

Нагадаємо, раніше Ставицький заявив, що наразі Україна має намір імпортувати природний газ лише з Російської Федерації й не здійснювати імпорт у реверсному режимі з Європи, оскільки ціна російського газу нижча. Він повідомив, що НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" підписали доповнення до українсько-російського газового контракту, визначивши ціну на газ для України в розмірі $268,5 за 1 тис куб. м на I квартал поточного року.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus