Єврокомісар прогнозує ухвалення законодавчої ініціативи про скасування віз для України наступного місяця

09.03.2016 22:00

Єврокомісар прогнозує ухвалення законодавчої ініціативи про скасування віз для України наступного місяця

Європейський комісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос не виключає, що Європейська комісія вже наступного місяця може ухвалити законодавчу ініціативу про надання Україні безвізового режиму. Про це він сказав сьогодні, 9 березня, у Брюсселі після повідомлення про відповідну законодавчу ініціативу для Грузії.

Європейський комісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос не виключає, що Європейська комісія вже наступного місяця може ухвалити законодавчу ініціативу про надання Україні безвізового режиму.

Про це він сказав сьогодні, 9 березня, у Брюсселі після повідомлення про відповідну законодавчу ініціативу для Грузії, передає УНІАН.

"Україна дуже напружено працює над всіма питаннями для того, щоб виконати всі критерії. Ми все ще працюємо у позитивному руслі для того, щоб внести Україну у список наступного місяця", - сказав Аврамопулос.

На його думку, позитивним сигналом для цього є те, що українська сторона в плані виконання взятих зобов`язань "робить це дуже позитивно і успішно". "Це питання часу, щоб виконати всі критерії", - наголосив єврокомісар.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав три закони (№4054, №4055, №4056), які необхідні для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом, однак щодо скандального закону про електронне декларування (№3755) ще тривають консультації з Єврокомісією.

Як повідомив народний депутат Сергій Лещенко після зустрічі з високопосадовими представниками дипломатичного відомства ЄС в Брюсселі, Євросоюз не вважає, що Україна виконала всі законодавчі зобов'язання в рамках переходу до скасування віз.

Зокрема, у ЄС наголошують на тому, що Україна виконала три з п'яти вимог для переходу до ухвалення відповідного рішення.

Аби скасування віз для українців набуло чинності влітку 2016 року, Україна має найближчими тижнями "поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях вже цього року, а також дообрати трьох членів НАЗК".

При цьому йшлося про ризики вилучення України з "українсько-грузинського" пакету зі скасування віз і долучення її до пакету з Туреччиною.

Швидкість скасування віз Європейського Союзу для українців залежить не від Єврокомісії, а від українських законодавців, повідомив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган, виступаючи в Брюсселі перед депутатами Європарламенту і Верховної Ради на відкритті "Тижня України".

2 березня доповідач Європарламенту по Грузії Андрес Мамікінс заявив, що питання надання Грузії візової лібералізації ЄС буде розглядатися окремо від України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus