Єврокомісія підтримала ратифікацію Паризької кліматичної угоди

01.10.2016 00:00

Єврокомісія підтримала ратифікацію Паризької кліматичної угоди

Зазначене рішення прийняли на позачерговому засіданні Екологічної ради в Брюсселі. "Сьогоднішнє рішення показує, що ЄС виконує обіцянки. Це підтверджує те, що держави-члени можуть знайти спільну мову, коли зрозуміло, що у спільних діях в рамках ЄС їх вплив є більший, ніж поодинці", - сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Міністри Європейського Союзу (ЄС) у п'ятницю, 30 вересня 2016 року, схвалили ратифікацію Паризького кліматичної угоди. Про це повідомляється на офіційному сайті Європейської Комісії.

Як наголошується, зазначене рішення прийняли на позачерговому засіданні Екологічної ради в Брюсселі. "Сьогоднішнє рішення показує, що ЄС виконує обіцянки. Це підтверджує те, що держави-члени можуть знайти спільну мову, коли зрозуміло, що у спільних діях в рамках ЄС їх вплив є більший, ніж поодинці", - сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Паризька угода була затверджена 12 грудня 2015 року на 21-й Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Україна підтримала цей документ 22 квітня 2016 року у Нью-Йорку. Угоду вже підписали 177 країн світу та Європейський Союз.

Нагадаємо, 1 серпня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про ратифікацію Паризької угоди", прийнятий Верховною Радою України 14 липня.

США та КРН ратифікували Паризьку угоду 3 вересня.

Довідка

Паризька угода укладена на зміну Кіотському протоколу. Угода спрямована на прискорення впровадження положень Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та має на меті зміцнення глобального реагування на загрозу зміни клімату в контексті сталого розвитку та зусиль з подолання бідності.

Паризька угода встановлює основу міжнародного режиму зі зміни клімату, в той час як механізми, процедури та інші практичні питання щодо забезпечення співробітництва у рамках Угоди мають бути розроблені протягом наступних чотирьох років та схвалені на першій сесії робочого органу Угоди - Конференції сторін, що є нарадою Сторін Паризької угоди.

Паризька угода набуде чинності, коли не менш ніж 55 сторін Рамкової Конвенції, на частку яких припадає щонайменше 55% загальних глобальних викидів парникових газів, здадуть на зберігання свої ратифікаційні грамоти, інструменти про прийняття, затвердження або приєднання. На сьогодні ратифікували Угоду 19 держав світу, на частку яких припадає сукупно 0,18% загальних глобальних викидів парникових газів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus