Фатальна безтурботність

11.01.2017 20:00

Фатальна безтурботність

У війні, яку Росія розв'язала проти українського народу, будь-який "маленький українець" може стати жертвою чи заручником.

Лариса Волошина

У війні, яку Росія розв'язала проти українського народу, будь-який "маленький українець" може стати жертвою чи заручником.

Повідомлення прес-служби Національної гвардії про те, що в окупованому Донецьку бойовиками було затримано медичну сестру медпункту військової частини №3057, спонукає до серйозної розмови про відвідини українськими громадянами неконтрольованих Україною територій. Захоплена жінка працювала медсестрою у медичному пункті військової частини. Військовослужбовцем вона не була, отже доступу до державної таємниці не мала. Повідомлялося, що вона заїхала на окуповану територію "в особистих справах". В окупованому Донецьку у неї мешкав син. Він і повідомив про її викрадення. І тут постає питання. Невже люди, які бачили війну на власні очі, не розуміють, яка небезпека очікує їх на окупованих бандитами територіях? Невже не усвідомили досі, що собою являє "руський мир"? А може всі, хто їздять на окуповані території є таємними симпатиками кремлівського раю?

Справа в тому, що між усвідомленням ганебності окупації та розумінням своєї особистої причетності до війни лежить величезна прірва. Люди щиро вірять, що вони не цікаві бойовикам та окупантам. Адже вони не публічні особи, не "правосєки". Чого їм боятися? Так само і їх родичі, що мешкають на окупованих територіях, не завжди усвідомлюють, що в будь-яку мить можуть стати приманкою. Людина може щиро не любити окупантів, але її віра у власну незначущість штовхає її на необачний вчинок – перетнути межу, за якою починається зона безправ'я.

В окупованому Криму регулярно арештовують, або "затримують для бесіди" людей, які приїхали з материкової України. Родичі, майно, цікавість – це ті причини, через які люди, які постійно проживають в вільній Україні, щоденно перетинають пропускні пункти. Відомий випадок з переселенкою з Ялти, яку схопили прямо в кабінеті нотаріуса, після того, як вона в'їхала в Крим продати своє майно. Або " кримські диверсанти", яких Росія використала у ганебному спектаклі задля того, щоб звинуватити Україну у нападі на "ісконно російський Крим". Вони самі перетнули адміністративний кордон. Українців заманюють на непідконтрольну територію під будь-якими приводами і ніхто не знає, під яким приводом буде здійснено "арешт". Але найгіршим є те, що українці самі добровільно стають потенційними заручниками, черговим ім'ям в списку на обмін.

На одному з правозахисних форумів мені довелося почути, як українські правозахисники запевняли, що людині, яка буде регулярно завозити в окупований Крим стоси українських газет, нічого не загрожує. Якщо небезпеку перебування українського громадянина на окупованих територіях навіть фахові люди публічно називають "трохи перебільшеною", то чому ми дивуємося, що українські громадяни регулярно потрапляють у пастку?

Причина дивної безтурботності українського суспільства полягає в тому, що багато українців не усвідомлюють того, що у своєму ставленні до себе, війни, окупантів, вони перебувають під впливом російської пропаганди. Вони вірять, що Росія воює тільки з тими, хто активно воює проти неї. Завдяки промовкам про "примирення" та "один народ" в українському просторі міцно закріпилося переконання, що ті, хто не займає активної проукраїнської позиції, не присутній в соцмережах, ніяк не хизується приналежністю до України - може почуватися на окупованих територіях відносно спокійно. Навіть люди, які регулярно стикаються з реальністю війни, не завжди вважають себе причетними до неї. І це є фатальна помилка.

Насправді будь-який український громадянин в будь-який момент може бути схоплений та використаний за для шантажу української держави. Росія та її маріонетки використовують українських заручників в інформаційній війні проти України. Одні з них будуть обміняні на бойовиків, інші зізнаються на камери в тому, що вони були агентами "хунти", а хтось стане фігурантом гучної судової справи.

Люди, що не помічені в закликах до боротьби з окупантами, теж потрібні цій жахливій системі. Навколо їх арешту спробують влаштувати спекуляції, мовляв, це саме "українська воєнщина" винна в тому, що прості громадяни не можуть спокійно відвідувати родичів, дружити областями та славити єдину сім'ю народів. Їх поневіряння обов'язково будуть використані у антиукраїнській пропаганді. Тому що у війні, яку Росія розв'язала проти українського народу, немає "маленьких українців". Є війна між двома країнами і є люди, які мають обрати хто вони: громадяни своєї країни, або засіб для боротьби з нею.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus