ФБР викрило в АНБ нового "Сноудена" – ЗМІ

06.10.2016 00:00

ФБР викрило в АНБ нового "Сноудена" – ЗМІ

Федеральне бюро розслідувань провело таємну операцію із затримання одного з підрядників, який працював на Агентство національної безпеки США, після крадіжки ним секретних кодів. Про це повідомило в середу 5 жовтня авторитетне американське видання The New York Times із посиланням на високопоставлених представників правоохоронних органів та розвідки США.

Федеральне бюро розслідувань провело таємну операцію із затримання одного з підрядників, який працював на Агентство національної безпеки США, після крадіжки ним секретних кодів.

Про це повідомило в середу 5 жовтня авторитетне американське видання The New York Times із посиланням на високопоставлених представників правоохоронних органів та розвідки США, передає "Укрінформ".

"ФБР упродовж останнього тижня таємно заарештувала підрядника Агентства національної безпеки та проводить розслідування за підозрою у крадіжці та розкритті суворо засекречених комп'ютерних кодів, розроблених для злому мереж іноземних держав", - зазначає видання.

Крадіжка кодів порушує незручне питання, що вдруге за три роки інсайдер зумів вкрасти секретну інформацію в АНБ. У 2013 році Едвард Сноуден, який був також підрядником агентства, викрав величезний обсяг документів, які згодом були передані журналістам.

У нинішньому випадку інформація була вкрадена людиною, яка також, як і Сноуден, працювала в консалтинговій компанії Booz Allen Hamilton, що відповідає за розробку та здійснення багатьох чутливих кібероперацій АНБ. Втім зараз, напевно, ситуація відрізняється за своїм характером від дій Сноудена, зазначила газета.

Підрядник підозрюється в отриманні високо засекреченого "вихідного кода", розробленого агентством для злому комп'ютерних систем супротивників, таких як Росія, Китай, Іран і Північна Корея.

Нагадаємо, Сноуден передав ЗМІ велику кількість секретних матеріалів про діяльність АНБ, що викликали міжнародні скандали. Зокрема, викриття Сноудена викликали дипломатичний скандал, коли з'ясувалося, що АНБ прослуховувало телефонні розмови 35 глав різних держав. У США проти Сноудена порушено кримінальне розслідування за звинуваченням у крадіжці державного майна, незаконне використання інформації, що стосується національної оборони, а також в навмисному розголошенні секретних даних.

У Росії Сноуден опинився транзитом, але його паспорт був анульований, і в підсумку він отримав тимчасовий притулок. Пізніше йому було видано посвідку на проживання. Через небезпеку екстрадиції до США він не може залишати Росію, але активно виступає на міжнародних заходах за допомогою телеконференцій. Сноуден також заявляв про бажання повернутися до США в разі гарантії справедливого суду.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus