ФДМ переніс продаж ОПЗ на грудень

11.10.2016 20:00

ФДМ переніс продаж ОПЗ на грудень

Фонд державного майна України (ФДМУ) вирішив провести приватизацію 99,6% акцій великого хімічного підприємства Одеського припортового заводу (ОПЗ) на початку грудня, хоча раніше планував аукціон на листопад. Про це в коментарі повідомив глава Фонду держмайна Ігор Білоус.

Фонд державного майна України (ФДМУ) вирішив провести приватизацію 99,6% акцій великого хімічного підприємства Одеського припортового заводу (ОПЗ) на початку грудня, хоча раніше планував аукціон на листопад. Про це 11 жовтня 2016 года повідомив глава Фонду держмайна Ігор Білоус, передає УНІАН.

"Ми готуємо конкурсну комісію на кінець цього тижня і подаємо документи в Кабінет Міністрів на наступному тижні. В першій декаді грудня продаємо ОПЗ", - пообіцяв він.

Білоус також підтвердив наявність зацікавленості іноземних інвесторів у купівлі заводу.

Як повідомлялося, продаж ОПЗ постійно переноситься. Раніше експерти пояснювали це протистоянням між українськими фінансово-промисловими групами Ігора Коломойського та Дмитра Фірташа, кожна з яких була однаково зацікавлена у придбанні цього активу, а також системними зловживаннями на держзакупівлях ОПЗ наближених до влади гравців, між якими теж має місце жорстка конкурента боротьба (зокрема, за версією, яку висловлювали відомий журналіст-розслідувач Сергій Лещенко та керівник Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі разом зі своєю командою, після 2014 року на контрактах ОПЗ начебто "заробляли" близький до екс-прем'єра Арсенія Яценюка київський підприємець Микола Мартиненко та одесит Олександр Грановський, споріднений з Адміністрацією президента нардеп від БПП).

Варто нагадати, що 2009 року торги відбулися, але ФДМ не визнав їхній результат. Найбільшу ціну тоді запропонувала компанія "Нортіма", афельована з "Приватом". "Нортіма" намагалася оскаржити це рішення Фонду в судовому порядку, але марно.

Перед цим Фонд держмайна (ФДМ) України виставляв на конкурс 99,567% ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) із початковою вартістю 13,175 млрд грн або 525,9 млн дол за курсом, який був у червні.

В травні Білоус називав основними потенційними покупцями держпакета акцій ОПЗ норвезьку компанію Yara, американські IBЕ Trade, Koch Fertilizers, CF Industries і польська Ciech.

За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, представники РФ не можуть долучитися до приватизації ОПЗ. "Всі, весь світ зможе взяти участь, окрім тих, хто пов'язаний з країною-агресором. І ринок врегулює цю ціну", - наголошував він.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus