Федеріка Могеріні і глави МЗС п'яти країн звернулися до РФ по Сирії: терпіння не безмежне

25.09.2016 21:00

Федеріка Могеріні і глави МЗС п'яти країн звернулися до РФ по Сирії: терпіння не безмежне

Глави МЗС Франції, Італії, Німеччини, Великобританії, США та верховний представник ЄС Федеріка Могеріні зробили спільну заяву щодо Сирії. Росію закликали виконати свою обіцянку і сфокусуватися на боротьбі проти терористичної організації ІД. П'ять країн і ЄС підкреслили, що терпіння до неможливості або небажання Росії дотримуватися зобов'язань не безмежне.

Глави МЗС Франції, Італії, Німеччини, Великобританії, США та верховний представник ЄС Федеріка Могеріні зробили спільну заяву щодо Сирії. Воно опубліковане на сайті Державного департаменту США.

Федеріка Могеріні закликала негайно припинити бойові дії в Алеппо

"Руйнівні події в Сирії на цьому тижні підкреслили те, про що ми говорили: на Росії лежить тягар довести, що вона хоче і може вжити надзвичайних заходів, щоб врятувати дипломатичні зусилля для відновлення режиму припинення бойових дій, надати безперешкодний доступ гуманітарної допомоги і створити умови, необхідні для відновлення переговорів під егідою ООН про політичний перехід", - йдеться в заяві.

У зверненні наголошується, що напад на гуманітарний конвой, повідомлення, що сирійський режим використає хімічну зброю, наступ в Алеппо суперечать заявам Росії, що вона виступає в підтримку дипломатичного рішення.

Росію закликали виконати свою обіцянку і сфокусуватися на боротьбі проти терористичної організації "Ісламська держава".

П'ять країн і ЄС підкреслили, що терпіння до неможливості або небажання Росії дотримуватися зобов'язань не безмежне.

Федеріка Могеріні закликала негайно припинити бойові дії в Алеппо

Водночас, на сайті Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS) опублікували спільну заяву Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Федеріки Могеріні і комісара з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Христоса Стіліанідеса.

У ньому йдеться, що бойові дії в сирійському Алеппо повинні бути негайно припинені.

Політичний діалог з питань Сирії повинен бути відновлений, підкреслюють вони.

Єврокомісари відзначають стрімке погіршення ситуації в сирійському Алеппо протягом останніх 48 годин.

"Страждання мирних жителів від постійних бомбардувань ... навмисні напади на гуманітарний конвой минулого тижня ... відключення водопостачання ... є неприйнятним порушенням міжнародного гуманітарного права", - йдеться у заяві.

Федеріка Могеріні і Стіліанідес закликали країни, що мають вплив на режим Асада і контакти з озброєною опозицією, зробити все, щоб припинити атаки, забезпечити можливість безперешкодного і безперервного доступу до гуманітарної допомоги та відновлення політичних переговорів під егідою ООН у Женеві.

Нагадаємо, 19 вересня в Сирії був обстріляний конвой спільної гуманітарної допомоги Організації Об'єднаних Націй і сирійського суспільства Червоного Півмісяця. За даними ООН, обстрілу зазнали 18 вантажівок з 31. Інцидент стався в районі Урум аль-Кубра, на північний захід від міста Алеппо.

23 вересня в ході масованих авіаударів по сирійському місту Алеппо загинули щонайменше 90 осіб.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus