Фейгін припускає, що РФ хоче обміняти Сущенка: приїхав у Київ шукати кандидатуру

31.10.2016 23:00

Фейгін припускає, що РФ хоче обміняти Сущенка: приїхав у Київ шукати кандидатуру

За словами Марка Фейгіна, обвинувачення в шпигунстві, яке інкримінується Сущенку в Росії, є особливо тяжким і "просто так від цього ніхто не відступиться". При цьому адвокат наголосив, що у нього склалося враження, що в уяві російської сторони ця ситуація з Сущенком повинна закінчиться обміном на якусь особу з числа громадян РФ, засуджену в Україні.

Російський адвокат Марк Фейгін приїхав у Київ для вивчення перспективи організації обміну журналіста Романа Сущенка, затриманого в Москві за підозрою в "шпигунстві".

Про це він заявив у понеділок, 31 жовтня, в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Я вже зустрічався з деякими людьми, у Раді ось сьогодні зустрічався... Завтра я буду в МЗС, теж про це говоритиму. Але в принципі, я вже говорив, що я іншого шляху як обмін не бачу. Я нікого не хочу обманювати і говорити, що його виправдають або просто так припинять справу за відсутністю складу (злочину - ред.) або з якихось інших підстав, передбачених у кримінально-процесуальному кодексі, - ні, цього не буде", - сказав він, відповідаючи на запитання журналіста, які перспективи обміну Сущенка.

За словами Фейгіна, обвинувачення в шпигунстві, яке інкримінується Сущенку в Росії, є особливо тяжким і "просто так від цього ніхто не відступиться". При цьому адвокат наголосив, що у нього склалося враження, що в уяві російської сторони ця ситуація з Сущенком повинна закінчиться обміном на якусь особу з числа громадян РФ, засуджену в Україні.

"Я вам скажу з того, яке у мене склалося враження, розуміння там, що це закінчиться обміном в їхній уяві на якогось шпигуна або не шпигуна, на якусь особу, яка перебуває тут в Україні, притягнуту до кримінальної відповідальності, мені здається, що це дуже на те схоже", - наголосив він.

Фейгін додав, що він не знає, хто може бути тією особою, на яку Україна може обміняти Сущенка. При цьому російський адвокат сподівається, що під час переговорів з представниками української влади йому вдасться дізнатися, чи є в Україні "співробітники спецслужб російських, може бути вони якісь не публічні зовсім, може бути на Донбасі".

"Але нам, звичайно, важливо, щоб це була якась фігура із зрозумілим минулим і з публічним іменем. Тому що згадайте, як було з Єрофеєвим та Александровим, поки не було таких артикульованих фігур, про які можна було сказати "а ось це російські військовослужбовці", адже нічого до цього моменту не відбувалося. Але там було штучно свідомо зроблено їх публічними, щоб швидше обміняти на Савченко", - пояснив адвокат.

Нагадаємо, 2 жовтня члени Громадської спостережної комісії Москви виявили у СІЗО "Лефортово" співробітника агенції "Укрінформ" Романа Сущенка, котрого Лефортовський суд Москви заарештував за звинуваченням у "шпигунстві" (стаття 276 КК РФ). Він там перебував орієнтовно з 30 вересня.

Сущенко працює в "Укрінформі" з 2002 року, власним кореспондентом агенції у Франції - з 2010-го.

3 жовтня агенція назвала затримання Сущенка "спланованою провокацією", а також повідомила про те, що сам журналіст прибув до Москви з приватним візитом, оскільки перебував у відпустці, й збирався відвідати там своїх родичів: "Наголошуємо, що Роман на момент затримання перебував у відпустці і прибув до Москви в приватних цілях. Він був затриманий у Москві в день прибуття і, з порушенням всіх міжнародних правил, про його затримання російська сторона не повідомила нікому - ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв'язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова "затримали".

Адвокат Микола Полозов, який спеціалізується на захисті українських політв'язнів на території РФ, кваліфікував затримання Сущенка як "викрадення".

Мінінформполітики України відразу підтвердило інформацію про затримання журналіста Сущенка. У відомстві зазначили, що юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин і причин затримання. А в ФСБ стверджують, що український журналіст Сущенко нібито є "кадровим співробітником" української військової розвідки ГУР та "полковником", котрий збирав таємну інформацію про російські збройні сили та новостворену путінську "гвардію": "Порушено справу за статтею "шпигунство". В самому факті арешту у ФСБ не вбачають нічого особливого: "Звичайна робота спецслужб".

У ГУР спростували звинувачення ФСБ, зазначивши, що це "абсолютно не відповідає дійсності".

Пізніше стало відомо, що російський суд заарештував Сущенка на два місяці.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus