Фейгін: тортур до Сущенка не застосовували, але був тиск. Звинувачення пред'являть 7 жовтня

05.10.2016 09:00

Фейгін: тортур до Сущенка не застосовували, але був тиск. Звинувачення пред'являть 7 жовтня

Російські спецслужби не застосовували тортур до заарештованого журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка. Водночас, щодо нього чинили психологічний тиск. Про це заявив в ефірі Громадського адвокат Сущенка Марк Фєйгін. За словами адвоката, у ФСБ немає жодних доказів причетності Сущенка до шпіонажу.

Російські спецслужби не застосовували тортур до заарештованого журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка. Водночас, щодо нього чинили психологічний тиск. Про це заявив в ефірі Громадського адвокат Сущенка Марк Фєйгін.

"На нього тиснули психологічно, але жодних незаконних методів, в плані тортур, до нього не застосовували. Йому дійсно пропонували підписати явку з повинною, тобто піти на угоду зі слідством. Але він цього не зробив. Тому ФСБ не змогла надати жодних доказів його провини, бо у них їх просто немає", – сказав Фєйгін.

За словами адвоката, у ФСБ немає жодних доказів причетності Сущенка до шпіонажу.

"Зміст справи абсолютно нульовий, і те, що там написано, ніяким шпигунством не може бути. Нехай ФСБ саме виправдовується за те, що зробила. У будь-якому випадку, в п'ятницю буде пред'явлення звинувачення. Завтра я буду у Романа і ми вирішимо, що ми будемо робити далі", – пояснив Фєйгін.

Справа проти заарештованого в РФ українського журналіста Романа Сущенка - це "цілковитий абсурд", але розгляд може тривати місяцями. Про це УНІАН сказав Фейгін після зустрічі із Сущенком у СІЗО "Лефортово".

"У постанові (про порушення кримінальної справи) написана фабула звинувачення і подія з пред'явленням обвинувачення в шпигунстві Романа Сущенка. Я утримаюся від деталей, тому що цим може скористатися слідство. Я не давав підписки про нерозголошення, але якщо я розповім деталі, вони скористаються цим для того, щоб вивести мене зі справи", - сказав Фейгін.

"Справа мені здається надзвичайно цікавою. Те, що я побачив - це цілковитий абсурд, за таке не можна притягнути до кримінальної відповідальності, тим більше, журналіста, і, на мою думку, це має вигляд якоїсь спецоперації. Так трактує це і Роман" , - наголосив він.

Фейгін додав, що Сущенко не визнавав провини, нічого не підписував.

"Той, хто довіряє мені, вірить моій думці - це не шпигун", - сказав Фейгін.

На його думку, затримання Сущенка - це спецоперація, організована для того, щоб український журналіст став заручником.

"Остаточних цілей я так і не зрозумів, тому що люди, які це все планують, повинні були усвідомлювати, що вони беруть журналіста, та ще й власкора великого державного агентства "Укрінформ" у Парижі, це вже міжнародний резонанс, що створить масу проблем" , - сказав Фейгін.

"З таким виходити на міжнародних спостерігачів, які цікавляться справою Сущенка, не можна, це ніхто не сприйме серйозно. Перспективи процесуальні тут, з огляду на наш суд, примарні, бо суд - те саме, що і ФСБ. Але з точки зору публічної політичної підтримки свого громадянина - перспективи дуже хороші", - сказав він.

Звинувачення Роману Сущенко, якого утримують у московському СІЗО, буде пред'явлено в п'ятницю, 7 жовтня, повідомив Фейгін в інтерв'ю ZN.UA.

"Звинувачення пред'являть в п'ятницю, зараз він поміщений під варту в статусі підозрюваного. Постанова про притягнення як обвинуваченого буде в п'ятницю", - розповів адвокат після зустрічі з клієнтом в СІЗО "Лефортово".

Фейгін уточнив, що Сущенка підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ст. 276 Кримінального кодексу Російської Федерації (шпигунство), не ставши вдаватися в подробиці справи.

"Звинувачують його в шпигунстві, за ст. 276 КК РФ. У постанові дійсно є якась фабула звинувачення з описом подій. На жаль, про ці події я розповісти не можу, оскільки вони можуть становити державну таємницю. Я не давав підписки про нерозголошення, але якщо зараз вдамся в деталі, це послужить підставою для виведення мене зі справи, а Роман дуже просив допомагати йому, і я не можу так ризикувати. Але ніякого шпигунства там немає", - пояснив адвокат.

4 жовтня Фєйгін потрапив до заарештованого журналіста Сущенка і уклав з ним угоду про захист.

Нагадаємо, 2 жовтня члени Громадської спостережної комісії Москви виявили в СІЗО "Лефортово" Романа Сущенка, журналіста агенції "Укрінформ", якого Лефортовський суд Москви заарештував за звинуваченням у "шпигунстві" (стаття 276 КК).

Пізніше Мінінформполітики України підтвердило інформацію про затримання журналіста Сущенка. У відомстві зазначили, що юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин і причин затримання. А в ФСБ заявили, що український журналіст Сущенко - співробітник ГУР Міноборони: "Порушено справу за статтею "шпигунство".

Пізніше стало відомо, що російський суд заарештував на 2 місяці українського журналіста Сущенка.

Україна вимагає негайного звільнення затриманого в РФ українського журналіста та відповідної реакції від ОБСЄ, РЄ та інших структур.

З вимогою звільнити Сущенка виступила низка міжнародних інституцій, зокрема Репортери без кордонів та уповноважена ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus