ФГВФО затвердив порядок продажу активів банків, що ліквідуються

12.10.2016 22:00

ФГВФО затвердив порядок продажу активів банків, що ліквідуються

В першу чергу повинні виставлятися на продаж активи, що характеризуються високою прогнозованою вартістю (крім працюючих кредитів і цінних паперів) або високим ризиком знецінення, значними витратами на супроводження і зберігання, а також - високою ліквідністю або можливістю формування пулів в межах активів одного банку, який ліквідується.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердив "Політику продажу активів банків, що ліквідуються". Відповідне рішення було прийнято виконавчою дирекцією ФГВФО 6 жовтня 2016 року, передає офіційний сайт Фонду.

Згідно з документом, в першу чергу повинні виставлятися на продаж активи, що характеризуються високою прогнозованою вартістю (крім працюючих кредитів і цінних паперів) або високим ризиком знецінення, значними витратами на супроводження і зберігання, а також - високою ліквідністю або можливістю формування пулів в межах активів одного банку, який ліквідується.

До другої черги належать активи, які характеризуються більшою складністю продажу нижче ліквідною, вимагають проведення поглибленого аналізу і підготовки для прийняття рішення про продаж тощо.

В останню чергу на торги будуть виставлятися активи, від яких фонд очікує надходження стабільного грошового потоку на період здійснення ліквідації банку, які можуть бути використані на покриття поточних витрат банку (кредити, за якими очікується повне погашення короткостроковій перспективі, майно, що є джерелом надходжень від оренди тощо).

У третій черзі також названо активи з низькою ймовірністю отримання надходжень, розташовані в зоні проведення антитерористичної операції або в АР Крим; активи, щодо яких існують обмеження для продажу/обороту або про видачу яких існують відкриті кримінальні провадження і відсутня ліквідне забезпечення (зокрема, іпотека). А також активи, які не були реалізовані у попередні черги. Водночас позачергово здійснюється продаж майна, яке відповідно до вимог законодавства, реалізується шляхом безпосереднього продажу юридичним або фізичним особам.

Для того щоб підвищити ефективність "Політикою продажу" передбачена можливість об'єднання активів в пули. Загальними принципами формування таких лотів є, зокрема, сумісна застава, спільні бенефіціари, перебування на балансі юридичної особи, перебування в заставі Національного банку України, відсутність оригіналів документів, ознаки шахрайства тощо.

Як повідомлялося раніше, вкладники кримських банків з українським громадянством отримають компенсацію від ФГВФО.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus