Філіппінський президент порівняв себе з Гітлером

30.09.2016 12:00

Філіппінський президент порівняв себе з Гітлером

Президент Філіппін Родріго Дутерте зробив чергову неоднозначну заяву, змусивши говорити про себе все світові інформаційні агентства. Цього разу, виступаючи на прес-конференції 30 вересня в рідному місті Давао, глава держави, який народився в 1945 році, відповів на слова критиків, які називають його "кузеном Гітлера".

Президент Філіппін Родріго Дутерте зробив чергову неоднозначну заяву, змусивши говорити про себе все світові інформаційні агентства. Цього разу, виступаючи на прес-конференції 30 вересня в рідному місті Давао, глава держави, який народився в 1945 році, відповів на слова критиків, які називають його "кузеном Гітлера", фразою, в якій згадав знищення євреїв у таборах смерті, створених з ініціативи глави Третього рейху.

"Гітлер знищив три мільйони євреїв. На Філіппінах є три мільйони наркоманів. Я був би щасливий вбити їх. Якщо у Німеччині був Гітлер, у Філіппін є ...", - тут Дутерте зробив драматичну паузу і жестом руки вказав на себе, як показано на відео.

Серед світових ЗМІ, які написали про цю заяву Дутерте, була газета The Guardian, яка викрила президента Філіппін в перекручуванні фактів воєнної історії. Розповідаючи про виступ Дутерте, журналісти британського видання зазначили, що, за даними істориків, нацисти і їхні поплічники до і протягом Другої світової війни знищили понад шість мільйонів євреїв.

Дутерте відомий скандальними заявами і використанням міцних висловів у своїх політичних промовах. Він називав "сучим сином" Папу Римського (потім вибачився), посла США, а потім і американського президента Барака Обаму, пообіцявши тому "як слід всипати". А вже опісля, в спробі відхреститися від своїх слів про Обаму, він мимохідь назвав "дурнем" генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Що ж стосується проблеми наркоманії, про яку говорив Дутерте, згадуючи про Гітлера, то тут не було жодних сенсаційних заяв. Дутерте став 16-м президентом Філіппін, перемігши на виборах у травні цього року, виступивши з програмою боротьби з наркотиками. Тоді він проголосив початок "Філіппінської війни" і пообіцяв вбити десятки тисяч злочинців, причетних до поширення заборонених речовин.

За даними ООН, з моменту вступу Дутерте на посаду президента Філіппін 30 червня 2016 року в країні було вбито близько 1000 осіб, причетних до наркоторгівлі. У багатьох випадках, як стверджують експерти ООН, підозрюваних вбивали під час затримання.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus