Фіндопомога дітям, у яких помер один із батьків, відтепер складе один прожитковий мінімум для непрацездатних

07.02.2017 22:00

Фіндопомога дітям, у яких помер один із батьків, відтепер складе один прожитковий мінімум для непрацездатних

Верховна Рада України призначила державну соціальну допомогу дітям у віці до 18 років (для учнів - до 23) у разі смерті одного з батьків, які не набули права на пенсію, в розмірі одного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Відповідний закон №4668 на засіданні у вівторок підтримав 231 народний депутат.

Верховна Рада України призначила державну соціальну допомогу дітям у віці до 18 років (для учнів - до 23) у разі смерті одного з батьків, які не набули права на пенсію, в розмірі одного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Відповідний закон №4668 на засіданні у вівторок підтримав 231 народний депутат, передає "Інтефакс-Україна".

Розмір допомоги встановлюється не залежно від доходу сім'ї.

У разі смерті одного з батьків надається право на отримання лише одного виду державної допомоги по вибору. При цьому закон надає можливості одержання на дитину-інваліда одночасно допомоги в зв'язку з інвалідністю та допомоги у зв'язку з втратою годувальника.

У документі наголошується, що реалізація положень закону призведе до додаткових витрат з Держбюджету в розмірі близько 25,1 млн. грн. на місяць, оскільки дія закону буде поширено на 22,1 тис. сімей, які втратили годувальника і які не отримують відповідну пенсію, в т.ч. 1,3 тис. сімей з дітьми-інвалідами.

Необхідність прийняття закону обумовлена ​​тим, що, згідно з чинним законодавством, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який залежить від віку. У разі відсутності необхідного страхового стажу їх діти право на пенсію не отримують і на них призначається передбачена законом "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога в розмірі різниці між 100% прожиткового мінімуму на дитину і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку за останні півроку. За наявності такого порядку розрахунку багато сімей цю ​​допомогу також не отримують.

Нагадаємо, восени 2015 року Верховної Рада надала пораненим волонтерам і добровольцям право на грошову допомогуу розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб (304 500 грн.) - У разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму - у разі встановлення інвалідності III групи.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus