Фріланд: перемовини Канади з ЄС щодо ЗВТ провалилися

21.10.2016 21:00

Фріланд: перемовини Канади з ЄС щодо ЗВТ провалилися

"Канада розчарована, я особисто дуже розчарована, я дуже багато працювала (для укладення цієї угоди - ред.). Ми вирішили повернутися додому. Мені дуже, дуже сумно насправді", - заявила міністр торгівлі Канади, відома представниця української діаспори Христя Фріланд.

Міністр торгівлі Канади, відома представниця української діаспори Христя Фріланд заявила про кінець та провал діалогу з бельгійським регіоном Валлонією, який заблокував підписання угоди про Зону вільної торгівлі між ЄС та Канадою, повідомляє "Європейська правда".

"В останні місяці ми працювали з Єврокомісією і державами-членами ЄС. Але очевидно, що ЄС не може наразі підписувати міжнародні договори, навіть з такою терплячою і приязною країною, як Канадою, що має такі ж самі європейські цінності", - сказала Фріланд.

"Канада розчарована, я особисто дуже розчарована, я дуже багато працювала (для укладення цієї угоди - ред.). Ми вирішили повернутися додому. Мені дуже, дуже сумно насправді", - додала вона "зі сльозами на очах після того, як вийшла з резиденції уряду Валлонії".

Раніше повідомлялося, що парламент бельгійського регіону Валлонія вирішив не надавати права уряду Бельгії на підписання угоди про торговельно-економічне співробітництво ЄС і Канади (CETA).

Міністр торгівлі Канади та представник Європейського Союзу для переговорів щодо ЗВТ провели термінову розмову з прем'єром бельгійського регіону Валлонія в другий день саміту, щоб спробувати вийти з глухого кута.

Зауважимо, що в перший день саміту ЄС голова Європейської ради Дональд Туск наголосив на тому, що якщо ЄС не вдасться переконати громадян у тому, що торгові угоди приймаються в їхніх інтересах, угода про ЗВТ з Канадою може стати останньою такою угодою.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus