ФСБ та вчителі залякують дітей правозахисника з Ялти. Ті бояться ходити до школи - адвокат

27.09.2016 19:00

ФСБ та вчителі залякують дітей правозахисника з Ялти. Ті бояться ходити до школи - адвокат

В окупованому Криму представники країни-агресора розгорнула цькування дітей затриманого кримськотатарського правозахисника Еміра-Усейна Куку. Про це на своїй Facebook-сторінці у вівторок, 27 вересня 2016 року, написав його адвокат Олександр Попков.

В окупованому Криму представники країни-агресора розгорнули цькування дітей затриманого кримськотатарського правозахисника Еміра-Усейна Куку. Про це на своїй Facebook-сторінці у вівторок, 27 вересня 2016 року, написав його адвокат Олександр Попков.

Він нагадав, що раніше в школі до маленьких дітей "чіплявся персонаж, котрий представився ФСБшником. Розповідав, як погано тато вчинив і за це буде довго сидіти у в'язниці".

"Ми попросили наші "органи" притягнути цього товариша і працівника, що відправив його на завдання, до відповідальності", - повідомив він.

Однак, за словами адвоката, "органи" замість цього "почали перевірку поганого виконання батьківських обов'язків з боку Еміра-Усейна Куку".

"Прокуратура угледіла ознаки злочину (стаття 156 КК РФ) нібито в тому, що своєю бездіяльністю Емір-Усейн, якого утримують у СІЗО , допустив описану ситуацію. І тепер інспектор у справах неповнолітніх спочатку вимагала привезти дітей для дачі пояснень проти тата, а коли їй відмовили, стала здійснювати різні маневри, щоб зловити дітей без батьків", - написав Попков.

За його словами, у понеділок інспектор приходила до школи й вимагала викликати дітей на дві години раніше, а у вівторок - очікувала їх у школі і збирала на них характеристики.

"Коли я роз'яснив їй телефоном, що її дії з вилову дітей без батьків трохи протиправні, сприйняла це як погрози й стала вимагати від мене договір та моє адвокатське пояснення, чому діти відмовляються від пояснень", - додав він.

За словами Попкова, діти тепер бояться йти до школи, сидять вдома, а дорослі бояться, що по дітей прийдуть люди в масках та з автоматами.

Нагадаємо, Куку та кількох інших кримських татар російська окупаційна адміністрація Криму звинувачує у співпраці з організацією "Хізб ут-Тахрір" (офіційно забороненою в РФ ісламською політичною партією, яка легально діє в Україні).

Його затримали 20 квітня 2016 року у Ялті. Під час затримання співробітники ФСБ його жорстоко побили. У порушенні кримінальної справи за фактом побиття йому було відмовлено.

Приводом для переслідування, як вважає сам Куку, була його правозахисна діяльність в інтересах затриманих у лютому того ж року кримчан Вадима Сірука, Енвера Бекирова і Мусліма Алієва, яких також звинуватили в зв'язках з "Хізб ут-Тахрір".

Тепер його утримують у СІЗО.

Прихильників "Хізб ут-Тахрір" окупанти звинувачують у "войовничій пропаганді ісламізму, що поєднується з нетерпимістю до інших релігій", а також в "активному вербуванні прихильників".

На офіційному сайті "Хізб ут-Тахрір" в Україні наголошується, що партія сповідує принцип ненасилля й головною своєю діяльністю називає "просвіту людей Ісламом".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus