Гамбія оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду

26.10.2016 09:00

Гамбія оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду

Влада Гамбії звинувачує МКС в прагненні залучати до відповідальності тільки африканців. "Не дивлячись на те, що це називають Міжнародним кримінальним судом, це Міжнародний суд європеоїдів з переслідування і приниження кольорових, перш за все африканців", - заявив міністр інформації країни Шериф Божан.

Уряд африканської Гамбії повідомив про рішення країни вийти зі складу Міжнародного кримінального суду (МКС). Сталося це через тиждень після анонсу від ПАР і напередодні аналогічного оголошення від парламенту Кенії, передає NEWSru.com з посиланням на Reuters.

"Уряд Ісламської Республіки Гамбія цим документом інформує всіх без винятку про вихід країни зі складу МКС", - повідомив міністр інформації країни Шериф Божан під час виступу на державному телебаченні.

Влада Гамбії звинувачує МКС в прагненні залучати до відповідальності тільки африканців. "Не дивлячись на те, що це називають Міжнародним кримінальним судом, це Міжнародний суд європеоїдів з переслідування і приниження кольорових, перш за все африканців", - заявив Божан.

Як зазначає Reuters, 10 з 11 розслідувань МКС стосуються подій в Африці.

Минулого тижня стало відомо, що уряд ПАР направив ООН документ про відмову від участі в роботі МКС, пояснивши це рішення тим, що "її зобов'язання щодо мирного розв'язання конфліктів іноді є несумісними з інтерпретацією МКС". Відмова ПАР від участі в МКС набуде чинності 19 жовтня 2017 року, рівно через рік після того, як заявку прийняли в ООН, передає РІА "Новости".

Зараз МКС - єдина постійна судова структура міжнародного рівня, де розглядаються справи про злочини проти людяності і військові злочини. Суд налічує 124 країни-учасниці.

Першою країною, яка заявила про вихід з МКС, стала Бурунді, президент якої П'єр Нкурунзіза підписав відповідний закон 18 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus