"Газпром" ігнорує нові тарифи на транзит через Україну - "Нафтогаз"

03.03.2016 12:00

"Газпром" ігнорує нові тарифи на транзит через Україну - "Нафтогаз"

Російський монополіст "Газпром" поки що відмовляється платити за транзит газу по території України за новими, підвищеними тарифами. Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі "Громадського". Також Вітренко подав обґрунтування нових тарифів для "Газпрому".

Російський монополіст "Газпром" поки що відмовляється платити за транзит газу по території України за новими, підвищеними тарифами. Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі "Громадського".

"Поки вони просто не приймають нові правила гри, бо розуміють, що у них немає ніяких юридичних підстав, адже самим контрактом передбачено зміну умов", - сказав він.

Вітренко також додав, що в новому році, з урахуванням підвищення цін на транзит газу, російський "Газпром" повинен заплатити близько 6,4 млрд доларів, тобто більш ніж утричі порівняно з минулим роком.

"Нові умови передбачають, що тепер умови однакові для всіх і вони визначаються регулятором. Це те, що ми вимагаємо від "Газпрому", щоб він ці нові правила сприйняв", - сказав він.

Також Вітренко подав обґрунтування нових тарифів для "Газпрому".

"Нові тарифи - це не просто примха "Нафтогазу". Вони визначені в українському законодавстві після того, як Україна імплементувала європейське енергетичне законодавство", - підсумував він.

Нагадаємо, у Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і компослуг прогнозують з 1 квітня підвищення мінімального тарифу на газ для населення і теплокомуненерго на 53%, до 5,5 тис гривень з ПДВ за тисячу кубометрів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus