Генпрокуратура РФ призначила перевірку за фактом утримання Умерова в божевільні Сімферополя

29.09.2016 22:00

Генпрокуратура РФ призначила перевірку за фактом утримання Умерова в божевільні Сімферополя

"Українські правозахисники направили запит генеральному прокурору РФ 26 серпня. У зверненні було наведено численні порушення права на справедливий суд й застосування нелюдського поводження стосовно заступника голови Меджлісу Умерова", - йдеться у повідомленні. Як зазначається, перевірку проведе створена окупантами "прокуратура Республіки Крим".

Генеральна прокуратура Російської Федерації призначила перевірку за фактом утримання заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова у психіатричній лікарні на території тимчасового окупованого півострова. Про це 29 вересня 2016 року інформує "РБК-Україна" з посиланням на відповідь прокуратури РФ на відповідний запит КримSOS.

"Українські правозахисники направили запит генеральному прокурору РФ 26 серпня. У зверненні було наведено численні порушення права на справедливий суд й застосування нелюдського поводження стосовно заступника голови Меджлісу Умерова", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, перевірку проведе створена окупантами "прокуратура Республіки Крим".

У травні 2016 року спецслужби РФ відкрили кримінальну справу проти Умерова за статтею "сепаратизм". На думку окупантів, він "закликав до порушення територіальної цілісності РФ в ефірі українського телеканалу АТR".

Незважаючи на стан здоров'я Умерова, котрий має проблеми з серцем, окупанти закрили його у психіатричному стаціонарі.

7 вересня Умерова випустили з божевільні.

Президент України Петро Порошенко просить федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель "надати можливість" Умерову пройти лікування у ФРН.

29 вересня влада РФ остаточно заборонила Меджліс.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus