Генпрокуратура завершила розслідування у справі "діамантового прокурора" Корнійця

30.09.2016 20:00

Генпрокуратура завершила розслідування у справі "діамантового прокурора" Корнійця

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у справі екс-заступник прокурора Київської області Олександра Корнійця у вчиненні кримінальних правопорушень. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Його сестра Лариса Прокопенко також підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень.

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у справі екс-заступник прокурора Київської області Олександра Корнійця у вчиненні кримінальних правопорушень. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Як наголошується, Корнієць підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених: ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 189 (вимагання, що завдало майнову шкоду в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб) КК України.

"Своєю чергою, сестра Корнійця Лариса Прокопенко підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 358 КК України", - наголошується в повідомленні.

Раніше, 7 вересня 2016 року, досудове розслідування було зупинено у зв'язку з переховуванням підозрюваних від органів слідства, неприбуття на виклики до слідчого і неповідомлення про місце свого перебування.

Наразі місце перебування підозрюваних встановлено, у зв'язку з чим досудове розслідування відновлено.

Крім того, враховуючи те, що сторона захисту ухиляється від ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, за ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва задоволено клопотання сторони обвинувачення і сторони захисту встановлений строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження до 10 жовтня 2016, по завершенню якого обвинувальний акт буде направлено до суду для розгляду по суті

Раніше повідомлялося, що суд заарештував майно сестри "діамантового прокурора" Корнійця.

Нагадаємо, Олександр Корнієць, а також колишній заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін були затримані на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку у них були виявлені чималі кошти, а також діаманти.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн гривень. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн гривень. Він і її вніс та вийшов із СІЗО.

Корнієць вийшов із СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн гривень.

22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав для Корнійця запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 млн 45 тисяч гривень (2500 мінімальних зарплат). Підсудний вдруге вніс заставу й відтоді не перебуває під вартою.

У цій справі також проходить підприємець Валерій Гібаленко, якого обвинувачення вважає спільником "діамантових" прокурорів.

Своєю чергою Корнієць стверджує, що його "замовила" будівельна мафія Київщини, а виконавцями, мовляв, були колишні заступники генпрокурора Віталій Касько та Давид Сакварелідзе. "На мою думку, саме Касько та Сакварелідзе отримали замовлення на усунення мене з посади, знаючи, що я мав бути призначеним 6 липня прокурором Київської області", - заявляв він навесні цього року.

На запитання, хто був замовником його усунення, Корнієць відповів: "Були підприємці, зокрема і ті, які видобували незаконно пісок, за що вони звинувачують у закритті начебто кримінального провадження..."

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus