Генштаб обіцяє, що випускників військових кафедр відправлятимуть в АТО тільки добровільно

11.01.2017 19:00

Генштаб обіцяє, що випускників військових кафедр відправлятимуть в АТО тільки добровільно

Випускників військових кафедр після призову будуть залучати до проведення антитерористичної операції тільки добровільно. Про це під час брифінгу 11 січня повідомив заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України полковник Марко Андрусяк.

Випускників військових кафедр після призову будуть залучати до проведення антитерористичної операції тільки добровільно.

Про це під час брифінгу 11 січня повідомив заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України полковник Марко Андрусяк, передає "112 UA".

"Справді, ми плануємо закликати їх (випускників військових кафедр, - ред.) в бойові частини. Але це залучення передбачає їхню підготовку, як військово-навченого ресурсу, для того, щоб після звільнення зарахувати їх до оперативного резерву першої черги. Залучення до АТО буде здійснюватися виключно в добровільному порядку", - зазначив Андрусяк.

"Ці офіцери запасу зможуть написати рапорти, якщо вони не захочуть змінювати вид військової служби - і у добровільному порядку підключитися до проведення антитерористичної операції. Інший спосіб - це укладання контрактів. Після цього вони теж зможуть бути залучені до АТО", - додали в Генштабі ЗСУ.

За словами Андрусяка, рішення про призов на військову службу офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів і які раніше не служили, ще не прийнято. Таке рішення може бути прийнято в залежності від того, скільки офіцерів-контрактників скористаються можливістю звільнитися з військової служби, передає кореспондент ЛІГА.net.

Згідно із законом про вдосконалення порядку проходження служби, в особливий період може бути запроваджено призов офіцерського складу строком на 18 місяців.

У разі необхідності, за наказом міністра оборони будуть призиватися офіцери запасу у віці до 43 років, які мають вищу освіту, ступінь не нижче бакалавра та офіцерське звання. Якщо рішення про таке заклику буде прийнято, офіцери запасу пройдуть спеціальні курси підготовки терміном до трьох місяців в залежності від спеціальності. Міністерство оборони буде готове до проведення таких курсів з лютого 2017 року. Після проходження курсів офіцери будуть розподілені до військових частин у пунктах постійної дислокації. Андрусяк підкреслив, що залучення офіцерів запасу, які будуть проходити службу за призовом, до участі в АТО можливо тільки добровільно. Для цього офіцер повинен буде подати рапорт про добровільну участь у АТО або укласти контракт на проходження військової служби.

Андрусяк зазначив, що рішення про проведення такого заклику може бути прийнято після того, як буде ясно, скільки офіцерів скористаються правом на звільнення за законом про вдосконалення порядку проходження військової служби.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus